Sakarya hızlı trene hazırlanıyorİstanbul-Sapanca arasında YHT hattı döşenmesiyle, Sapanca-Arifiye-Adapaarı arasınında rehabilie edilmesiyle İstanbul-Adapaarı YHT işletmesi yapılacak ve 45 dakikada yolculuk tamamlanacak

Öncelikli olarak Gar Meydanı’nı düzenlemeyi planladıklarını ifade eden Başkan Toçoğlu, daha sonra garın taşınması konusunda çalışmalar yapılacağını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Gar Meydanı’nın düzenlenmesi ve Tren Garı’nın 32 Evler Mahallesi’ne taşınması hakkında açıklama yaptı. İlk olarak Gar Meydanı’nı düzenlemeyi planladıklarını söyleyen Başkan Zeki Toçoğlu, “Kamuoyunun da yakından bildiği gibi Gar Meydanı’nın düzenlemesini ve Tren Garı’nın taşınmasını belediye meclisimizde görüşmüştük. Tren Garı’nın taşınması ve meydanın düzenlenmesi hususunda meclisimiz bize yetki vermişti. Yetkiyi aldıktan sonra çalışmalara başladık. İlk olarak Gar Meydanı’nın düzenlenmesini yapacağız. Gerçekten orada kötü bir görüntü var. Modern ve çağdaş şehirlerde olması gereken bir düzenleme yapacağız” dedi. Tren Garı’nın taşınmasının ise daha sonra gerçekleşeceğini sözlerine ekleyen Başkan Toçoğlu, “Gar Meydanı’nın düzenlemesi bittikten sonra Tren Garı’nı bulunduğu yerden taşımayı da düşünüyoruz. Fakat bu sonraki iş. İlk olarak Gar Meydanı’nın düzenlemesini gerçekleştirmeliyiz. Bütün bu çalışmalar bir anda olabilecek işler değil. Elbette biraz zaman gerekiyor. İyi planlanması gerekiyor. Biz de bütün detaylarıyla bu konuyu değerlendiriyoruz. Sakarya çağdaş ve modern bir görünüme kavuşacaktır” diye konuştu.

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.