Belediyeden Bölünmüş Yol ProjesiKırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, askerlik şubesi kavşağından, yağmurlu bulvarı ve pazar yerine giden mutlu bulvarı güzergahında bulunan yolun, çift yol haline getirilmesi için çalışmaların devam ettiğini söyledi.
Yapılan bölünmüş yol projesi ile bölgedeki araç ve yaya trafiğinin daha güvenli akmasının sağlanması hedeflenirken, bölge kilitli parke ile yeniden yapılan kaldırımlarla daha modern bir görüntü kazanacak.
Yıllardır bu bölgede sağlıksız bir yol ve kaldırım yapısının mevcut olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, bölünmüş yol projesinin tamamlanması ile şehrin daha modern bir görünüme kavuşarak, mevcut trafik akışının da daha güvenli olacağını söyledi.
Projesinin de bir an önce hayata geçmesi için Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin hızlı bir şekilde çalışmalara başladığını belirten Başkan Bahçeci; “Kısıtlı personel, makine parkı ve finansman kaynaklarına rağmen, bölgedeki bölünmüş yol projesinin çok kısa bir süre içerisinde Kırşehir’e kazandırılacaktır” dedi.
Kazaların büyük oranda azalacağını da vurgulayan Bahçeci, “Her yıl ölümlere, yaralanmalara ve maddi kayıplara neden olan trafik kazaları bölünmüş yol yapımı ile önlenecek. Vatandaşlara daha hızlı ve güvenli bir ulaşım imkanı sağlamak amacıyla sürdürülen bölünmüş yol çalışmaları sonucunda, kaza potansiyeli yüksek olan yerlerin iyileştirilmesi hedefleniyor” şeklinde konuştu.
Yapılan kaldırım ve sert zemin çalışmaları ile bölgenin daha modern bir görünüme kavuşmasının sağlanacağını kaydeden Bahçeci, “Şunu her zaman ifade ediyorum ki, yaptığımız çalışmalarda sadece idare olarak kendi projelerimizi değil, vatandaşlarımızın da önerilerini değerlendiriyoruz. Ortak akıl ile hareket edip, şehrimizin ve vatandaşlarımızın menfaatleri doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.
Bahçeci, kamuoyunda bir takım asılsız dedikoduları vatandaşlara haber edenlere de, “asılsız haber edenler şunu bilmelidirler ki; Kırşehir’e ve Kırşehirlilere büyük zararlar vermekteler. Eleştiri yapıcı olduğu müddetçe, her türlü eleştiriye açık olduğumuzu hep söyledik. Bugüne kadar hangi konuda sorulan sorular yanıtsız kaldı? Soruyorum sizlere. Biz göreve geldiğimiz günden bu yana şeffaf ve adaletli bir yönetim ile hizmet edeceğimizi söyledik. Şeffaflık her zaman bizim ilkemiz oldu” dedi.
Hızlı bir şekilde ilerleyen projenin sona erdiğinde şehre yakışır bir eser meydana geleceğine inandığını da söyleyen Bahçeci, hayırlı olsun dileğinde bulundu.

bolunmus_yol

Kaynak: İHA

Reklamlar