Ulaştırma Bakanı Yıldırım IğdırdaHavaalanı temel atma törenine katılmak için Iğdır’a gelen Ulaştırma Bakanı Binalı Yıldırım, AK Parti İl Başkanlığı binasında partililerle bir araya geldi.
Bakan Yıldırım yapılan temel atma töreninin ardından, Iğdır Valiliği’ne ziyarette bulundu. Vali Amir Çiçek ile bir süre görülen Yıldırım, daha sonra AK Parti İl Başkanlığı’na geçti. Burada partililerle bir araya gelen Bakan Yıldırım, ‘İşimiz Hizmet Gücümüz Millet’ sloganıyla yola çıktıklarını, bu kararlılıkla yola devam ettiklerini vurguladı. Bakan Yıldırım; ” Iğdır’da 79 yılda yapılan bölünmüş yol 10 kilometre iken, 7 yıllık AK Parti hükümeti döneminde ise Iğdır’a 144 kilometre bölünmüş yol yapıldı.
Iğdır güzel bir ilimiz, komşu iller nüfus kaybederken Iğdır’ın nüfusunda 2 kat artış olduğu görülüyor. Bugün Iğdır’da havaalanının temelini attık. Ayrıca Dilucu Demir Yolu Projesi de yakında faaliyete geçirilecek. Bu projeler bitirildiğinde zaten gelişime açık olan Iğdır, daha da gelişmiş olacak “dedi
Ülkedeki 72 milyon insanın kardeşliğini pekiştirmek amacında olduklarını ifade eden Ulaştırma Bakanı Yıldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ayrılıkların, gayriliklerin ortadan kaldırılması için Türkiye birlik beraberlik kapsamında, illerimizdeki Türkiye buluşmalarında, ‘Demokratik Açılım Projesiyle’ halkı bilgilendiriyoruz. Biz bu topraklarda yaşayan insanlar olarak etnik kökenimiz ne olursa olsun, birlik beraberlik içerisinde bin yıl yaşadık. Sakarya’da, Çanakkale’de, Sarıkamış’ta hep birlikte istiklal
mücadelesi verdik. Şimdi de istikbal mücadelesi veriyoruz. Hizmet yollarında sorun yok, fakat adaletin yolları tıkalı. 12 Eylül zulmünden Türkiye çok acı çekti. Gelin hep beraber 12 Eylül 2010 tarihinde de 30 yıllık ayıptan hep birlikte Türkiye’yi kurtaralım.”
Bakan Yıldırm, Iğdır İl Başkanlığı’nda yaptığı toplantının ardından, kara yoluyla Iğdır’ın Tuzluca ilçesine hareket etti. Burada vatandaşlara hitaben Bakan Yıldırım, Ünlendi Barajı’nın 2010 yılı yatırım programına alındığını, barajın bitmesi sonucunda Tuzluca ilçesinin tarımsal arazileri ve Iğdır Ovası’nın sulamasına büyük katkı sağlanacağını söyledi. Ulaştırma Bakan Binali Yıldırım daha sonra kara yoluyla Kars’a hareket etti.

binali

Kaynak: İHA

Reklamlar