Malatya Elazığ Karayolu Beton Asfalt OlacakKarayolları 8. Bölge Müdürlüğü’nün 2011 yılında Malatya-Elazığ Karayolu’nu beton asfaltla kaplayacağı bildirildi.
AK Parti Malatya Milletvekili Fuat Ölmeztoprak, Elazığ-Malatya yolunun 20 kilometrelik kısmını Hankendi çıkışının oluşturduğunu ve geçen yıl itibariyle bu kesimde bölünmüş yol olarak beton asfalt çalışmalarının başlatıldığını belirterek, “Önümüzdeki yılda geriye kalan 80 kilometrelik Elazığ-Malatya kesimi beton asfalt olarak Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılacaktır” şeklinde bilgi verdi.
KÖMÜRHAN’A YENİ KÖPRÜ
Ölmeztoprak, Malatya -Elazığ güzergahında Karakaya Baraj gölü üzerinde yer alan Kömürhan köprüsünün yanına bir köprünün daha yapılacağını belirterek, yeni yapılacak olan köprünün 320 metre uzunluğunda olacağını kaydetti.
Ölmeztoprak, “Yaklaşık ilk etap, hesaplamalara göre köprünün maliyeti 36 milyon TL.Yeni köprü Türkiye’nin prestij projelerinden olacak. Yapılacak Kömürhan köprüsünün yapımı ve danışmanlık çalışmalarına bu yıl 748 bin TL ödenek ayrıldı. Ayrıca Mevcut köprüde de bakım ve onarım çalışmaları yapılacaktır” şeklinde bilgi verdi.

Kaynak: İHA

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.