Kampüs Trafiği Büyükşehirle RahatlayacakBursa Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 45 bin öğrencinin eğitim gördüğü ve her gün yüzlerce vatandaşın giriş çıkış yaptığı Görükle Kampüsü’ndeki trafik karmaşasını, Tıp Fakültesi arkasına yapılan alternatif güzergahla çözüme kavuşturuyor.
Bursa Büyükşehir Belediyesi, Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü’ne rahat ve konforlu ulaşımın sağlanması için raylı sistem çalışmalarına hız verirken, diğer taraftan da kampüs içinde alternatif güzergahlar oluşturuyor. Her gün yüzlerce vatandaşın geldiği Tıp Fakültesi’nin arka tarafına 250 metre uzunluğunda bölünmüş yoldan oluşan alternatif bir güzergah oluşturuldu. Tamamlanma aşamasına gelen yol sayesinde, Tıp Fakültesi Hastanesi’ne gelen araçlar, kampüs içindeki üst yoldan doğruca hastaneye ulaşabilecek. Bu sayede rektörlük binasının çevresindeki trafik yoğunluğu da azaltışmış olacak.
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın ve Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mete Cengiz ile birlikte kampüs içine yapılan yolda incelemelerde bulunan Başkan Recep Altepe, çalışmalar hakkında Fen İşleri Daire Başkanı Fehmi Ökten’den bilgiler aldı. Bursa’daki tüm kamu kurumları ve belediyeler ile koordineli bir çalışma ortamı sağladıklarını dile getiren Başkan Altepe, üniversitenin ihtiyaçlarının karşılanması noktasında da her zaman destek vermeye hazır olduklarını söyledi. Yapılan yeni yol ile Tıp Fakültesi Hastanesi çevresindeki trafik yoğunluğunun azalacağını dile getiren Başkan Altepe, “Kampüs alanı içine yapacağımız yarı olimpik yüzme havuzuyla da bu bölgede hizmetlerimiz sürecek. Tüm eksiklikler giderilene kadar bölgedeki çalışmalarımız devam edecek” dedi.
Özellikle Tıp Fakültesi Hastanesi çevresinde trafik sıkışıklığının önemli bir sorun olduğunu dile getiren Rektör Prof.Dr. Mete Cengiz, “Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılan bu yol ile kampüs trafiği rahatlayacak. Üniversitemize gösterdikleri ilgi nedeniyle Başkanımız Recep Altepe ve ekibine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

kampus_trafigi

Kaynak: İHA

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.