İlkel teleferikte akılalmaz ölüm

Rize’nin Çaykent Beldesi’nde 70 yaşındaki Köksal Kaymaz’ın ceketi, yük yüklerken aniden hareket eden ilkel teleferiğe takıldı. Bir süre bu şekilde hareket eden Kaytaz, ceketinin yırtılması sonucu düşerek yaşamını yitirdi.
Çaykent Beldesi’ne bağlı Kireçhane Köyü’nde yaşayan Köksal Kaytaz, dün akşam saatlerinde iki vadi arasında kurulu olan ilkel teleferiğe yük yüklemeye başladı. Ancak bu sırada teleferik hareket etti. Ceketi teleferiğe takılan Köksal Kaytaz, bir süre bu şekilde gitti. Teleferiğe takılan ceket, daha fazla dayanamayarak yırtıldı. Köksal Kaytaz, büyük bir gürültüyle yere çakıldı.
Köylülerin ihbarı üzerine olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kısa sürede bölgeye ulaşan sağlık ekiplerinin yaptığı incelemede, Kaytaz’ın yaşamını yitirdiği belirlendi.
Kaytaz’ın ölüm haberini alıp olay yerine akın eden yakınları gözyaşı döküp sinir krizleri geçirdi.
Köksal Kaytaz’ın cesedi, olay yerinde yapılan incelemenin ardından morga kaldırılırken, jandarma ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

Kaynak: mynet

 

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.