Erdoğan’dan Flaş 3. Köprü Çıkışıİhale için teklif gelmeyen 3. köprü projesinin geleceği için son sözü Başbakan Erdoğan söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün teklif verilmeyen üçüncü boğaz köprüsü ihalesi ile ilgili, “Bazen (müteahhitler) kendi aralarında anlaşıyorlar malum, ondan da kaynaklanmış olabilir. Üçüncü köprünün kesinlikle müşterisi vardır. Üçüncü köprü yolda kalmaz. En kötü ihtimalle üçüncü köprüyü biz milli bütçeyle yaparız; yani o gücümüz var” dedi.

Başbakan Erdoğan, 10 Aralık Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Başbakanlık Merkez Bina’daki Basın Bürosu’nu ziyaret etti. Başbakanlık muhabirleri ile bir araya gelen Erdoğan, muhabirlere ‘Burdur Bucak’ salebi de ikram etti. Gazetecilerle sohbet eden Başbakan Erdoğan, sağlık durumunu soran basın mensuplarına, “Hamdolsun her geçen gün daha iyiyim. Şubat ortaları gibi yoğun çalışmamıza başlayacağız” cevabını verdi.

İstanbul’a yapılması planlanan üçüncü köprü ihalesine teklif verilmemesi ile ilgili bir soru üzerine Başbakan Erdoğan, “Beyefendiler ‘daha fazla çalışalım’ diyorlar, ihale üzerinde süre istiyorlar. Yok ‘üç ay’, yok ‘altı ay’ falan. Biz de tabii bir an önce artık ihaleyi yapıp bunu sahiplendirelim istiyoruz. Bugünkü neticeyi Binali Bey’den henüz almadım. Ama buradan kaynaklanıyor ve kaynaklanacağına dair de bir beklentimiz vardı. ‘Biraz daha bu proje üzerinde çalışalım, ona göre fiyat belirleyeceğiz, ona göre yıl vereceğiz’ diyorlar. Bazen de kendi aralarında anlaşıyorlar malum, ondan da kaynaklanmış olabilir. Üçüncü köprünün kesinlikle müşterisi vardır. Üçüncü köprü yolda kalmaz. En kötü ihtimalle üçüncü köprüyü biz milli bütçeyle yaparız; yani o gücümüz var” diye konuştu.

Kaynak : http://www.sondakika.com

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.