Estram’daki Bazı Evrak ve Bilgisayar Kayıtlarına El Kondu

Arama sırasında bazı evrak ve bilgisayar kayıtlarına el konuldu. Aramanın “Bazı kişiler engelli olmamalarına rağmen engelli pasosu alıp tramvaylara ve otobüslere ücretsiz biniyorlar” iddiası üzerine yapıldığı belirtildi.


Bir süre önce Eskişehir Özel Halk Otobüsçüler Derneği ile CHPli Büyükşehir Belediyesi arasında bilet okuyan manyetik kartlar, adliye, belediye, polis, belediye personeli, engelliler ve 65 yaş üstü yaşlıların ücretsiz taşınması konusunda tartışma yaşandı. Tartışma daha sonra mahkemeye taşındı. Özel Halk Otobüscüleri Derneği, Cumhuriyet Savcılığına başvurarak belediye ve ESTRAM tarafından “Engelli olmayan kişilere engelli kartı verilerek tramvay ve otobüslerle bu kişiler ücretsiz olarak taşınıyor” iddiası ile suç duyurusunda bulunuldu.

İddia üzerine Eskişehir 3üncü Sulh Ceza Mahkemesinden ESTRAM, ESTRAMın Muhasebe, Bilgi İşlem ve Kimliklendirme olmak üzere 4 ayrı bölümünde arama yapılması kararı verildi. Bunun üzerine polis ve diğer yetkililerce ESTRAM, ESTRAMın Muhasebe, Bilgi İşlem ve Kimliklendirme olmak üzere 4 ayrı bölümünde arama başlatıldı. Aramada kurumdaki bazı belgeler ile bilgisayar kayıtlarına el kondu. El konan belge ve bilgisayar kayıtları incelenmek üzere emniyete götürüldü.

Kaynak : http://www.stargazete.comİlk yorum yapan olun

Yorumlar