Eurasia Rail Demiryolu Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı 08 – 10 Mart 2012Birincisi Altınpark Fuar Merkezi’nde düzenlenen ”Eurasia Rail Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı”, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından yapılmıştı. Yıldırım yaptığı açılış konuşmasında, Eurasia Rail Fuarı’na 20 ülkeden yaklaşık 120 firma ve kuruluşun katıldığını belirterek, ilk kez düzenlenen fuara bu kadar katılım olmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi. Fuarın başarılı olmasında TCDD’nin de büyük katkısı olduğuna işaret eden  Yıldırım, ”Demiryolları artık bölgemizde, Avrupa’da, Orta Asya, Uzak Doğu hatta  Amerika’da yavaş yavaş geleceğin taşıma sistemi olarak öncelikli yatırımları hak eden ve hükümetlerin bu yönde ciddi yatırım yaptıkları bir sektör olmaya başladı” diye konuştu. Küresel ekonomik krizin sektörü bir miktar etkilediğini, ancak bu durumun  kısa sürede aşıldığını anlatan Yıldırım, ”demiryollarına yatırım yapmanın geleceğe yatırım yapmak” olduğunu kaydetti. Türkiye’nin son 8 yılda demiryollarına 20 milyar liranın üzerinde yatırım yaptığını bildiren Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: ”Türkiye’de 1950 -2000 yılları arasında demiryolu yapımı kalmamıştı, unutulmuştu. Demiryolları yarım asırda yok olma aşamasına geldi. Biz istiklalimizi demiryolları ile kazandık. Demiryolları Türkiye için sadece bir taşıma aracı değil, bir kültürdür, bağımsızlık sembolüdür, kalkınmanın, refahın adıdır. Demiryollarına önümüzdeki 10 yılda en az 50 milyar lira yatırım yapacağız. Bunların bir kısmı şu anda yapılan, bir kısmı sırasını bekleyen projeler.”

02 – 05 Mart 2011 tarihinde Ankara’ da gerçekleştirilmiş olan ilk versiyonu; geniş kapsamlı çok sayıda referans projesi ve 220 nin üzerinde taşıma teknolojisine sahip şirketleriyle, Türkiye Demiryolu endüstrisinin merkezi konumunda olması ve uluslar arası yolcu ve yük taşıma teknolojisine sahip alıcı ve satıcılara uluslar arası platform sunması sebebiyle ideal bir platform oluşturan, Eurasia Rail in 2012 senesinde İstanbul’ a taşınması fuarı lokal ve uluslararası anlamda cazip hale getirmiştir.

2012 senesinde ilkinin iki katı büyüklüğe çıkan organizasyonda fuar alanı içinde ve dışında, demiryolu-hafif raylı sistem araç ve gereçleri sergilenebilmektedir.

Fuar esnasında Devlet Kurumlarının ve Özel Sektör Firmalarının katkıları ile Kongre ve Seminerler düzenlenecektir.

Online davetiye için buraya tıklayınız.
Destekleyenler

T.C. ULAŞTIRMA

BAKANLIĞI

CRTS CHINA
TCDD UNIVERSAL

FREIGHT

ORGANIZATION

TOBB UTIKAD
KOSGEB DTD
MAFEX
RAYDER

Fuarı ziyaret etmek için :

Bengü Doğruer

Ziyaretçi Geliştirme & Proje Sorumlusu

Email : bengu@turkel.com.tr

Tel : +90-212-284-2300 (Dahili. 168)

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.