Gebze-Haydarpaşa Banliyö sorununu İstanbul çözecek!Yüksek Hızlı Tren projesi nedeniyle demir yollarındaki iyileştirme çalışmaları başlayınca Gebze-Haydarpaşa arasında sefer yapan banliyö trenleri durudurulmuştu.

Bu durumda İstanbul’a giden binlerce Gebzeli mağdur olmuştu. Gebze ve Kocaeli’ndeki yetkililer konuyla ilgili sessiz kalırken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’tan sevindiren açıklama geldi. Topbaş, “Ek otobüs seferleri konarak sıkntı çözülecek” dedi.
Topbaş, konuyla ilgili şöyle konuştu: ” Mevcut banliyö hatlarında günlük ortalama 140 bin insan taşınmakta. Rayların rehabilite çalışması hızlı trene göre ayarlanması için yapılan çalışmalar, bu hatta 2 yıldan az olmamak üzere sistemi kilitleyecek. Burada belki yer yer çalıştırılmak suretiyle fazlaca mağduriyeti ortaya çıkarmamak üzere program yürütmeye çalışıyorlar. İnsanlarımız karayoluna, yer yer denize nakil olunacaklar. Bu sıkıntıyı çözmek için çalışıyoruz. Böyle bir rehabiliteye de ihtiyaç var. Taze bir sistem kurgulanacak. Bu çalışmayı çok önemsiyoruz. Kartal- Kadıköy metro hattını hizmete açacağımız için orada biraz daha rahatlama olacak. Gebze ve İzmit’ten gelenlerin aktarma yapmaları gerekecek. İnşaallah İstanbullular da anlayış gösterir. Ek otobüsler ek seferler de konulacak.

Kaynak: Hedef Gazetesi

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.