GTO Başkanı Nail Çiler mecliste yaptığı konuşmada İstanbul’da yapılan Metro ve Marmaray projesinin Gebze’yle entegre olması gerektiğini söyleyerek konuyu tekrar gündeme getirdi

Gebze Ticaret Odası (GTO) Ocak ayı meclis toplantısını yaptı. GTO Başkanı Nail Çiler mecliste yaptığı Konuşmada “Marmara Bölgesi sanayi bölgesi olmasına rağmen engelli işçi sayımız çok az. İşkur Gebze şubesinden aldığımız bilgiye göre 941 Engellimiz işe girmiş. Bu sayı bölgemiz için az. Bu memnun olacağımız bir sayı değil” dedi.

Gebze Ticaret Odası (GTO) Meclis toplantısında konuşan GTO Başkanı Nail Çiler 2011 yılında yaptıkları faaliyetler hakkında bilgiler verdi. Çayırova Belediyesi’nin gerçekleştirdiği Yerelden Genele Engelsiz Sempozyumuna değinen Çiler şöyle konuştu:”Özellikle Bulgaristanlı heyetlerle yaptığımız görüşmelerde vize konusunda çıkarılan zorlukların giderilmesini istedik. İş adamlarımız Bulgaristan’a yatırım yapmalı. Çayırova Belediyesi’nin engelliler için düzenlediği sempozyum çok güzel bir sempozyumdu. Marmara Bölgesi sanayi bölgesi olmasına rağmen engelli işçi sayımız çok az. İşkur Gebze şubesinden aldığımız bilgiye göre 941 Engellimiz işe girmiş. Bu sayı bölgemiz için az.”dedi.

GELİR 5 MİLYON TL

Toplantıda 20011 yılının faaliyet belgeleri ve gelir giderler görüşüldü. GTO’nun 2011 Geliri 5 Milyon TL olarak belirlenirken gideri ise 3 Milyon TL olarak belirlendi. Faaliyet raporu ve gelir giderler meclis üyeleri tarafından onaylandı. Oldukça sakin geçen mecliste odanın Bina değeriyle ilgili görüş alış verişinde de bulunuldu. Bazı meclis üyeleri odanın yapım dönemindeki değerin değil, mevcut değerinin muhasebede gösterilmesi gerektiğini söyledi. Meclis meclis üyelerinin görüş ve düşüncelerinin konuşulmasından sonra son buldu.

METRO GEBZE’YLE ENTEGRE OLMALI

GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, Ocak Ayı Meclis Toplantısının son bölümündeki teşekkür konuşmasında; bölgemizin sahil bandını kullanamadığını, bunun gerçekleşmesi için deniz yolunun etkin bir şekilde kullanılması gerektiğini vurguladı. Ayrıca demiryolunun şubat ayından itibaren çalışmalar nedeniyle kullanılamayacağını ve bunun bölgemizi olumsuz yönde etkileyeceğini söyledi.

Metronun da önemine dikkat çeken Nail Çiler, İstanbul metrosu ile entegre bir projenin en kısa zamanda hayata geçirilmesi gerektiğini de gündeme getirdi. Ayrıca demir yolunun etkin kullanımı için OSB’ler ile olan bağlantı yollarının da faydalı olacağını ifade etti.

Kaynak : http://www.millihakimiyet.com

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Cum 15

İhale İlanı : Personel Hizmeti Alınacaktır

Kasım 15 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Cum 15

İhale İlanı : Köprü İşleri Yaptırılacaktır

Kasım 15 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Pts 18

İhale İlanı : Araç Kiralama Hizmeti Alınacaktır

Kasım 18 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar