İstanbul Finans Merkezi Projesine Metro Bağlantısı Gelecekİstanbul Finans Merkezi kapsamında 100 bin meterekarelik alan üzerinde GAP-VARYAP ortaklığı, 20 bin metrekare üzerinde Rönesans İnşaat, 20 bin 700 metrekare üzerinde Saphan Group, 9 bin 500 metrekare üzerinde VARYAP, 12 bin mertrekare üzerinde TAO ofis, konut ve otel projeleri gerçekleştirecek. İstanbul Finans Merkezi’ne metro bağlantısı için de İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile görüşülüyor.

İstanbul’un yapı standartlarını yükseltecek mega proje

Varyap CEO’su Erdinç Varlıbaş, projenin sürdürülebilir proje konseptinde tasarlandığını ve mimari tasarımıyla, dünya kentleri ölçeğinde, insana odaklanmış yaklaşımlar sunacağını belirtti. Projeyi, İstanbul’da yapı standartlarını yükseltecek mega bir proje olarak tanımlayan Varlıbaş, “Konut, işyeri, otel, alışveriş merkezi, eğitim ve kültür tesisleri ile sinema ve spor alanlarını bir araya getiren proje, çok işlevli bir proje olarak tasarlanmıştır. Her biri sektörünün lideri 20’nin üzerinde uluslararası tasarımcı ve danışmanın bir araya geldiği Ataşehir projesi, Türkiye için değer yaratacak dünya çapında bir projedir. Uluslar arası ölçekte pazarlanacak olan proje, gerek yurtiçi gerekse yurtdışı yatırımcıların odak noktası olacak” dedi.

Metro projesi Kadıköy-Ataşehir veya Bostancı-Dudullu hatlarını kapsamaktadır. Ayrıca Kozyatağı-Ataşehir-Ümraniye havaray projesi önerilmektedir.

Kaynak : Milliyet

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.