Karaman-İstanbul Mavi Tren saatinde değişiklikAnkara-İstanbul arasında yapılacak Yüksek Hızlı Tren hattı nedeniyle Köseköy-Derince arası, tek hat kalacak şekilde 1 Şubat 2012 tarihinden itibaren tren trafiğine kapatılacak.

Ankara-İstanbul arasında yapılacak Yüksek Hızlı Tren hattı nedeniyle Köseköy-Derince arası, tek hat kalacak şekilde 1 Şubat 2012 tarihinden itibaren tren trafiğine kapatılacak.

Bu nedenle Arifiye’den Adana’ya giden İç Anadolu Mavi Trenin Karaman’a geliş ve hareket saatlerinde değişiklik yapıldı. 31 Ocak 2012 tarihinden itibaren 11126/61125 sefer sayılı İç Anadolu Mavi Treni, Haydarpaşa-Arifiye-Haydarpaşa arasında iptal edilmiş olup, Arifiye-Adana-Arifiye arasında çalışacak. Arifiye’den hareket edip Adana’ya giden 11126 sefer sayılı İç Anadolu Mavi Treni’nin Karaman’a geliş saati 01.46, Karaman’dan hareket saati ise 01.48 olarak yeniden düzenlendi

Konuyla ilgili olarak Devlet Demiryolları Karaman Gar Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Ankara-İstanbul arasında Yüksek Hızlı Trenin son etabını oluşturacak Köseköy-Gebze arasındaki çalışmalara, 1 Şubat 2012 tarihi itibari ile başlanacaktır. Bu nedenle Derince-Gebze arasındaki demiryolu tamamen, Köseköy-Derince arası tek hat kalacak şekilde 1 Şubat tarihinden itibaren tren trafiğine kapatılacaktır. Söz konusu projenin yapım süresi 24 ay, test ve devreye alma çalışmaları 6 ay olarak planlanmıştır.

Bu nedenle ilimizi ilgilendiren bazı tren trafik düzenlemeleri yapılmıştır. 31 Ocak 2012 tarihinden itibaren 11126/61125 sefer sayılı İç Anadolu Mavi Treni, Haydarpaşa-Arifiye-Haydarpaşa arasında iptal edilmiş olup, Arifiye-Adana-Arifiye arasında çalışacaktır. Arifiye’den hareket edip Adana’ya giden 11126 sefer sayılı İç Anadolu Mavi Treni’nin Karaman’a geliş saati 01.46, Karaman’dan hareket saati ise 01.48 olarak yeniden düzenlenmiştir.” denildi.

Kaynak : TCDD

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.