Kardemir vagon üretimi yapacakKARDEMİR A.Ş. Genel Müdürü Fadıl Demirel , DDY İçin vagon üretime başlayacaklarını Karabük’ün demiryolu malzemelerinin üretiminin merkezi olacağını belirtti.

Genel Müdür Demirel Çağın istediği koşullara uygun olarak çok ciddi adımlar attığımızı düşünüyorum. Hem kapasite artımı hem de kalite artımı ve hem de yönetsel aktiviteler anlamında değişim dönüşüm yaşandığı artık görebiliyoruz diyerek gazetecilere yaptığı açıklamada ; ” Daima ileri hamle yapan bir şirket gerçeği var artık bakın son 2 senedir çok sarsıntılı bir süreç yaşandı ve yaşanan bu zor süreçten sakin, tekrar hedefe kitlenmiş, başarıya odaklanmış bir KARDEMİR olma yoluna girildi,” ifadelerinde bulundu.

Genel Müdür Fadıl Demirel yeni yılda tüm KARDEMİR Ailesinin daha mutlu,refah,disiplinli ve özverili bir çalışma ortamı içinde olacağını belirterek çok kısa zaman içersinde olumlu adımlar atarak kendimizi düzelttik, KARDEMİR AŞ çalışanları bir ailedir ve gerçekten tek vücut halinde bütün beklentisini bu fabrikaya bağlayarak geleceği burada yaşama adına fabrikasını seven aile duygusuyla dolu bütünleşmiş bir noktaya gelinmiştir artık .Bu anlayışa gelmek benim özlemimdi. Bunu adım adım gerçekleştirdim ve daga devam ediyoruz yolumuza tabi bu gelişmelerden dolayıda büyük kıvanç duyuyorum, Size gelinen bazı gelişmelerden bilgi vereyim, Bakın TCDD’nin yegane ray üreticisi biziz. TDDY hızlı tren rayları da dahil biz üretiyoruz. Sadece Türkiye’nin değil bölgenin de tek üretici konumundayız artık . Başta Arap ülkeleri olmak üzere , Türk Cumhuriyetleri, ve Kuzey Afrika ülkelerini de içine alan bölgede sadece biz ray üretebiliyoruz.Bu kozumuzu iyi kullanmak durumundayız, Zaten haddehanelerimiz ağır ve orta ağırlıktaki profilleri üretebilen modern bir kuruluştur, Bizim en büyük avantajımız, cevherden gelen üretim ve kalite gücüne sahip olmaktır , biz hem ray üreticisiyiz hem de aynı zamanda makas üreticisi konumundayız tabi şuan üzerinde çalıştığımız ve 2012’de üretmeye başlayacağımız yeni projemiz vagon üretimi ayrı bir kompleks , artık vagon’da tek başına çok ciddi bir üretim ürünüdür bunun altını çizelim, zira şimdi bu üretimede geçeceğiz kısaca KARABÜK KARDEMİR DDY için her kalemde üretimi merkezi olacaktır hayırlı uğurlu olsun ” dedi.

Kaynak : http://www.karabukgundem.com/haber.asp?id=4787

Reklamlar