Keçiörende Çocuklar Okula Teleferik İle Taşınacak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, AK Parti Keçiören ilçe Teşkilatı 4. Olağan Kongresi’ne katıldı. Gökçek, burada yaptığı konuşmada, Keçiörenlileri memnun edecek bir çok uygulamaya imza atacaklarını söyledi.

Türkiye’nin en önemli okul projesinin, ilk defa Keçiören’de uygulanacağını belirten Gökçek, “Ovacık bölgesinde 15 tane ayrı okul yapılacak. Bunlar hep lise olacak. Ortada ayrıca spor salonları, değişik yaşam alanları olacak. Keçiören’in içerisindeki 15 tane lise buraya taşınacak. O liselerin hepsi de ilkokul haline getirilecek. Dolayısı ile eğitim kalitesi artacak. 36 kişi okuyor şu anda sınıflarda. Bu sınıfların hem çift öğretimden vazgeçip teke inmesi, hem de 20 kişiye inmesi için bunun yapılması şart. Bu yapıldığında 30 bin kişi aynı anda orada okuyacak. çocukların bölgeye rahat ulaşımını sağlamak için teleferiğin de içinde bulunduğu çeşitli ulaşım sistemleri üzerinde çalışacaklarını aktardı. Biz bunun Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak altyapısını yapmayı taahhüt ettik. İkincisi, bizden imar hakkı isteyen vatandaşlarla anlaşacağız. Okulları bağış olarak alıp, 3-4 sene içinde bütün bu okulları bitirip, inşallah bu kompleksleri kuracağız.” şeklinde konuştu.

Kaynak: gimsahaber

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.