Metrobüs duraklarında kar çilesi

İstanbul’da etkili olan kar akşam saatlerinde araç trafiğini yavaşlattı. Otobüslerin duraklara geç gelmesi nedeniyle duraklarda yığılma yaşandı. Avcılar’daki metrobüs durağında da akşam saatlerinde uzun süre yoğunluk yaşandı. Vatandaşlar durağa gelen otobüs ve dolmuşlara hücum ederken bazıları da otostop ile yoluna devam etmeye çalıştı.

Yoğun kar yağışı nedeniyle akşam saatlerinden itibaren Küçükçekmece Gölü’nden Büyükçekmece istikametine E5 karayolu kar tutmaya başladı. Yolun karla kaplanması üzerine araç trafiği felç oldu. Araçların yavaş yavaş ilerlemesi toplu taşımayı da yavaşlattı. Metrobüsün Avcılar son durağındaki aktarma noktasında da yoğunlaşan trafik nedeniyle vatandaşlar mağdur oldu.

Yolların kar tutması ve bir yandan da devam eden kar yağışı nedeniyle trafik durma noktasına geldi ve otobüsler durağa ulaşmakta zorlandı. Otobüslerin geç gelmesi de durakta yığılmaya neden oldu. Özellikle mesai saatinin bitiminden sonra 18.00’den itibaren kalabalıklaşan durakta vatandaşlar uzun süre otobüs bekledi.

Normal saatinden geç gelen otobüsler durağa ulaştığında ise yolda kalan vatandaşların akınına uğradı. Durağa gelebilen otobüsler tıklım tıklım dolarken otobüse binme yarışında olan vatandaşlar arasında zaman zaman gerginlikler yaşandı.

Kar yağışı altında otobüs bekleyen bazı vatandaşlar ise otostop ile yollarına devam etmeye çalıştı. Bazı araç sürücüleri de durakta bekleyen vatandaşlara yardım etmek amacıyla araçlarına aldı.

Vatandaşlar uzun süre otobüs beklediklerini ifade ederken bazı otobüslerin güzergahlarının ise değiştirildiği kaydedildi. Yoğun kar nedeniyle otobüslerin ara güzergahlara girmediği ana yollardan yoluna devam ettiği belirtildi.

Kaynak : CİHAN

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Pts 18

İhale İlanı : Araç Kiralama Hizmeti Alınacaktır

Kasım 18 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Pts 18
Pts 18

İhale İlanı : Özel Güvenlik Hizmeti Alınacaktır (TÜLOMSAŞ)

Kasım 18 @ 15:00 - 16:00
Organizatör: TÜLOMSAŞ
+90 222 224 00 00

Demiryolu İhale Haberleri Ara

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar