Metrobüs duraklarında kar çilesiİstanbul’da etkili olan kar akşam saatlerinde araç trafiğini yavaşlattı. Otobüslerin duraklara geç gelmesi nedeniyle duraklarda yığılma yaşandı. Avcılar’daki metrobüs durağında da akşam saatlerinde uzun süre yoğunluk yaşandı. Vatandaşlar durağa gelen otobüs ve dolmuşlara hücum ederken bazıları da otostop ile yoluna devam etmeye çalıştı.

Yoğun kar yağışı nedeniyle akşam saatlerinden itibaren Küçükçekmece Gölü’nden Büyükçekmece istikametine E5 karayolu kar tutmaya başladı. Yolun karla kaplanması üzerine araç trafiği felç oldu. Araçların yavaş yavaş ilerlemesi toplu taşımayı da yavaşlattı. Metrobüsün Avcılar son durağındaki aktarma noktasında da yoğunlaşan trafik nedeniyle vatandaşlar mağdur oldu.

Yolların kar tutması ve bir yandan da devam eden kar yağışı nedeniyle trafik durma noktasına geldi ve otobüsler durağa ulaşmakta zorlandı. Otobüslerin geç gelmesi de durakta yığılmaya neden oldu. Özellikle mesai saatinin bitiminden sonra 18.00’den itibaren kalabalıklaşan durakta vatandaşlar uzun süre otobüs bekledi.

Normal saatinden geç gelen otobüsler durağa ulaştığında ise yolda kalan vatandaşların akınına uğradı. Durağa gelebilen otobüsler tıklım tıklım dolarken otobüse binme yarışında olan vatandaşlar arasında zaman zaman gerginlikler yaşandı.

Kar yağışı altında otobüs bekleyen bazı vatandaşlar ise otostop ile yollarına devam etmeye çalıştı. Bazı araç sürücüleri de durakta bekleyen vatandaşlara yardım etmek amacıyla araçlarına aldı.

Vatandaşlar uzun süre otobüs beklediklerini ifade ederken bazı otobüslerin güzergahlarının ise değiştirildiği kaydedildi. Yoğun kar nedeniyle otobüslerin ara güzergahlara girmediği ana yollardan yoluna devam ettiği belirtildi.

Kaynak : CİHAN

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.