Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, “Samsun’a hızlı treni bir an önce kazandırabilmek için çaba içerisindeyizMilletvekili Cemal Yılmaz Demir, STSO Başkanı Murzioğlu, Borsa Başkanı Çakır, AK Parti İl Başkanı Çetinkaya ile birlikte Ulaştırma Bakanı ile bir toplantı yapacak. Demir, “Hızlı tren için iktidar olmanın tüm imkanlarını kullanacağız” dedi.Samsun’da özellikle muhalefet partilerince tartışmalara neden olan Samsun-Ankara Hızlı Tren Projesi’nin daha erken yapılabilmesi için AK Parti Milletvekili Cemal Yılmaz Demir öncülüğünde bir heyet oluşturuldu. Milletvekili Demir, “Konuyla ilgili Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’dan Perşembe günü için randevu aldık. Heyetle gidip, konuyu masaya yatıracağız” dedi.

RANDEVU PERŞEMBE GÜNÜ
Samsun’da AK Parti tarafından sürekli gündeme getirilen ve 2023 yılına kadar bitirilmesi planlanan Hızlı Tren Projesi çalışmalarının daha da hızlandırılması için bir heyet oluşturuldu. AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, STSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır ve AK Parti İl Başkanı Osman Çetinkaya’nın bulunduğu heyet 26 Ocak Perşembe günü Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’la görüşecek.

İNSAN VE YÜK TAŞIMACILIĞI
Programla ilgili açıklama yapan Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, “Samsun’a hızlı treni bir an önce kazandırabilmek için çaba içerisindeyiz. Sadece hızlı tren değil, paralelinde otoban ve yük taşımacılığının yapılacağı bir demiryolu yapılsın istiyoruz. Konuyla ilgili Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’dan randevu aldık. Oluşturduğumuz heyetle gidip, konuyu masaya yatıracağız. Bu girişimimiz Karadeniz’i Ankara ve Akdeniz’e bağlayacaktır. Yük trenlerinin kurulmasıyla Samsun Limanı ile İskenderun Limanı arasında hareketlilik olacaktır. Samsun’un bu ulaşım imkanlarından faydalanabilmesi için iktidar partisi olarak elimizden geleni yapacağız” dedi.

“ERKEN YAPILSIN” TALEBİ
Samsun ile Ankara arasındaki demiryolu hattının uzun ve sıkıntılı olduğuna dikkati çeken Cemal Yılmaz Demir, “O zamanlar kurulurken böle uzun bir hat çizilmiş. Bu hat 1070 kilometre dolaşarak gideceği yere ulaşıyor. Samsun’u Çorum üzerinden 400 kilometreye düşürecek bir demiryolu talebimiz var. Bunun da hızlı tren olmasını istiyoruz. 2023’e kadar bu projenin hayata geçirilecekse de biz bu sürenin daha da erkene alınmasını talep edeceğiz. Samsunluların böyle bir yatırıma bir an önce kavuşmasını arzu ediyoruz” diye konuştu.

SAMSUN PRESTİJ KAZANIR
STSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu da, ameliyatı nedeniyle randevuya bizzat katılamayacağını belirterek, “Odamız yöneticilerinden oluşturduğumuz bir ekibin orada yer almasını istiyoruz. Milletvekilimiz öncülük ederek randevu aldı buna bizim katılmamız Samsun’a ihanet olur. Bu projeyi STSO olarak önemsiyoruz. Hem Samsun’a hem de bölge halkına büyük katkı sağlayacağına inandığımız bu demiryolu ve otoban girişimini sonuna kadar destekliyoruz. Buranın yapılmasıyla Samsun bir prestij daha kazanacaktır” dedi.Ziyarette Çorum’dan da bir heyetin yer alması bekleniyor.

Kaynak : http://www.habergazetesi.com.tr

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.