Ölümlü kazaların yaşandığı hemzemin geçitlere köklü çözüm getiriliyorManisa’da, son iki haftada tren kazalarında üç kişinin hayatını kaybetmesi üzerine valilik harekete geçti. Manisa Belediyesi, hemzemin geçitlere üç alt ve üç üst geçit yaparak yaşanan probleme köklü çözüm bulacak. Alt ve üst geçitler üç ay içerisinde bitirilecek.

Vali Halil İbrahim Daşöz, il merkezinde son iki haftada meydana gelen ve üç kişinin ölümüne neden olan tren kazası üzerine kazaların meydana geldiği bölgelerde inceleme yaptı. Vali Daşöz’ün incelemesine Belediye Başkan Yardımcısı Azmi Açıkdil, Emniyet Müdürü Yunus Çetin ve Demiryolu yetkilileri de katıldı.

İnceleme sonrası açıklama yapan Vali Daşöz, vatandaşların demir yollarından geçerken dikkatli olmaları, tren geçip geçmediğini kontrol etmeleri halinde kaza olmasının mümkün olmadığını söyledi. Vatandaşlara tren yolundan geçerken daha dikkatli olmaları çağrısında bulunan Daşöz, belediyenin hazırladığı üç alt ve üç üst geçit projesinin yaklaşık 3 ay sonra tamamlanmasıyla yaşanan soruna köklü çözüm bulunacağını bildirdi.

Demir yolu geçitlerinde çeşitli sıkıntılar yaşandığını ve sık sık kazalar olduğunu aktaran Vali Daşöz, bu kazalarda da çok sayıda insanın hayatını kaybettiğini söyledi. Ama Manisa Belediyesi’nin ve Demiryolları Müdürlüğü’nün bu noktalarda güzel çalışmaları da olduğunu belirten Daşöz, “Belediyemiz şu an toplam altı geçit, üçü üst geçit, üçü alt geçit şeklinde planlama yapmış. Kısa süre içerisinde ihaleye çıkacaklar. Herhalde üç- dört ay gibi bir süre içerisinde de bunların tamamı biter. Bu süre içerisinde vatandaşlarımızın bu geçitleri kullanırken dikkatli olmalarını, mutlaka sağa sola bakarak, güvenlikten emin olduktan sonra geçmelerini rica ediyoruz. Bu yatırımlar bittiğinde bir rahatlığa kavuşacak. Ama demir yolu ile kara yolun kesiştiği yerler her zaman dikkat isteyen yerlerdir. Geçit olsa dahi yine dikkatli olmak gereken yerlerdir. Belediyemizin, Demiryolları Müdürlüğümüzün ve Emniyet teşkilatımızın tam bir işbirliği içinde ve hızlı bir şekilde hareket etmelerini rica ediyoruz. Ama temelde çözüm üst geçitten geçiyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Belediye Başkan Yardımcısı Azmi Açıkdil de Nurlupınar tarafında Akpınar, Adnan Menderes, Hafsa Sultan’da üst geçit, Barbaros ve Nurlupınar ile Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi karşısında alt geçit yapılacağını bildirdi.

Kaynak : http://www.zaman.com.tr

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.