Özdemir’den, Hızlı Tren Güzergahı ÖnerisiHadim Esnaf Sanatkarlar Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Özdemir, Konya dan Akdeniz’e inmesi planlanan Yüksek Hızlı Tren için alternatif güzergah önerisinde bulundu.

Hadim Esnaf Sanatkarlar Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Özdemir, Konya dan Akdeniz’e inmesi planlanan Yüksek Hızlı Tren için alternatif güzergah önerisinde bulundu.

MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı ile bir araya gelen Özdemir, Akdeniz’e gitmesi planlanan hızlı trenin, daha kısa ve ekonomik olacağı için Hadim-Taşkent güzergahından geçmesi gerektiğini savundu.

Hadim ve Taşkent, İç Anadolu’nun Akdeniz’e bağlanma noktasında Alanya’ya en yakın mesafe üzerinde bulunduğunu öne süren Özdemir, “Osmanlı İmparatorluğu döneminde ve Cumhuriyet tarihimizin ortalarına kadar ticaret kervanlarının kullandığı en kısa güzergah Konya-Çumra-Sarıoğlan-Hadim-Taşkent üzerinden Alanya’ya inen güzergahtır” dedi.

Türkiye’nin deprem haritasına göre, Hadim ve Taşkent yöresi deprem olasılığının düşük olan en güvenli bölge olduğunu iddia eden Özdemir, şunları kaydetti:

“Yüksek Hızlı tren projesi, milli bir projedir. Bu projenin iktidarıyla muhalefetiyle tüm partilerimiz tarafından sahiplenilmeli. İç Anadolu Bölgesi’ni Akdeniz Bölgesi’ne bağlayan en kısa koridor olan Konya-Alanya arası yüksek hızlı tren projesinin gerçekleştirilmesi gerekiyor.”

Özdemir, konu ile ilgili hazırladıkları projeyi Kalaycı’ya sundu.

Kalaycı ise Konya-Alanya Yüksek Hızlı Tren Projesini basından takip ettiğini projeyi inceledikten sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde dile getireceğini kaydetti.

Kaynak : http://www.haberler.com

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.