Rize’nin demiryolu talebiSaadet Partisi (Sp) Rize İl Başkanı Mehmet Akif Zerdeci, takipsizlik ve ilgisizlikten dolayı Rize’de tersane yapılamadığını, demiryolu akıbetinin de böyle olmasından endişe duyduklarını bildirdi.

Saadet Partisi (Sp) Rize İl Başkanı Mehmet Akif Zerdeci, takipsizlik ve ilgisizlikten dolayı Rize’de tersane yapılamadığını, demiryolu akıbetinin de böyle olmasından endişe duyduklarını bildirdi.

Zerdeci, yaptığı yazılı açıklamada, Trabzon-Erzincan Demiryolu projesinin Rize’ye buradan da Türk Cumhuriyetleri ve Kafkaslara bağlanması gerektiğini belirterek, şunları ifade etti:

“Demiryolu Sivas’tan Samsun’a, oradan da Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Batum’a bağlanabilir. Böylece projeden Doğu Karadeniz’in tüm illeri faydalanmış olur ve Türkiye ile Türk Cumhuriyetleri ve Kafkasları demiryoluyla birbirine bağlamış oluruz.”

Demiryolu projesi için komisyon kurulması gerektiğini dile getiren Zerdeci, şunları kaydetti:

“Demiryolu Projesinden Rize’nin istifade etmesi için işadamları, odalar, borsalar, siyasi parti ve sivil toplum örgütleri koordineli bir şekilde çalışmalıdır. Saadet Partisi olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Takipsizlik ve ilgisizlikten dolayı Rize’ye tersane kazandıramadık. İnşallah demiryolu projesinin akıbeti de böyle olmaz.”

Kaynak: AA

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.