Teleferik’te Hedef 1 Milyon YolcuOrdu Belediye Başkan Yardımcısı Özer Karadağ, belediye tarafından şehir merkezi ile 450 metre yükseklikteki Boztepe arasına yapılan ve 6 ayda 550 bin yolcu taşıyan Teleferik’te yeni hedeflerinin 2012 yılında 1 milyon kişiyi Boztepe ile buluşturmak olduğunu söyledi.

Karadağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 6 ay önce faaliyete geçen teleferiğe bölge insanının büyük ilgi gösterdiğini belirtti.

Ordulular kadar özellikle çevre illerden gelen vatandaşlarında teleferikle Boztepe’ye çıkmayı tercih ettiğini ifade eden Karadağ, şöyle konuştu:

” Teleferik, Ordulular için yılların özlemi idi. Bundan altı ay önce belediye olarak biz büyük uğraşlar sonucunda teleferiği yaparak insanların kullanımına sunduk. Hakikaten de bu süre zarfında sadece Ordulular değil bölge insanı teleferiğe yoğun ilgi gösterdi. Çok kısa bir süre olmasına rağmen 550 bin insanımız teleferiği kullandı. Bu rakamın içinde Ordulular olduğu kadar çevre illerden gelen vatandaşlarımızda var. Bizim şimdiki hedefimiz 2012 yılında 1 milyon kişiyi Ordu’nun en güzel yerlerinden Boztepe ile buluşturmak.”

-“Turizme büyük katkı sağladı”

Karadağ, teleferiğin kent turizminin gelişmesine önemli katkılar sunduğunu dile getirerek, “İl dışından veya yurt dışından gelen turistlerde artık teleferiği kullanarak Boztepe’ye çıkıyor, orada zaman geçiriyorlar. 550 bin kişi bu az bir rakam değil. Buna karşın artık Boztepe’ye yeni tesislerin oluşturulması gerekiyor. Belediye olarak biz orada gerekli düzenlemeleri yapıyoruz. Ama mutlaka özel sektöründe oraya katkı sunması lazım” diye konuştu.

-“İstasyonlarda çalışmalar sürüyor”

Teleferiğin dört gündür hizmet vermediğini bununda nedenin alt ve üst istasyonda yapılan çalışmalar olduğunu vurgulayan Karadağ, “Alt ve üst istasyonların üzerleri kapatılıyor. Bu nedenle teleferik dört gündür hizmet vermiyor. Çalışmalar 4 Şubat tarihine kadar devam edecek. Ama bu süre zarfında havalar yağışlı olursa Teleferik hizmet verecek. Güneşli günlerde ise çalışmalar devam edecek” dedi.

Karadağ, ayrıca elektrik kesintileri nedeniyle zaman zaman teleferikte sıkıntıların yaşandığını, bunun önüne geçmek amacıyla jeneratör alımında bulundukları kaydetti.

Kaynak : http://www.haberler.com

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.