Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır : “Demiryolu Olmazsa Olmazımızdır”Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle basın mensuplarıyla yemekte bir araya geldi.

Tirebolu’da bir restoranda gerçekleşen buluşmada konuşan Başkan Takır, 2012 yılının Tirebolu için yatırım yılı olacağını ifade etti.

Demiryolu çalışmaları hakkında bilgi veren Burhan Takır, “Demiryolu güzergâhının ilçemizden geçmesi için belediye olarak her türlü girişimde bulunarak elimizden geleni yapıyoruz. Tarafsız gözle değerlendirdiğimizde güzergâhın Tirebolu’dan geçmesi en ekonomik ve en mantıklı yol olduğunu görüyoruz. Bu işin sonuna kadar takipçisi olacağız. Çünkü demiryolu olmazsa olmazımızdır” dedi.

Demiryolu konusunda iktidar milletvekillerinin ilgisizliğinden yakınan Başkan Takır, “Ordu ve Trabzon bakanları olduğu için daha iyi hizmetler alıyor. Giresun’un da 5 bakan gücünde milletvekili var ama kendisi demiryolu konusuna sahip çıkmıyor” iddiasında bulundu.

Tirebolu Belediyesi tarafından yürütülen hizmetler konusunda da bilgi veren Başkan Takır, “Tirebolulular yakın zamanda hayata geçireceğimiz su projesi ile doğal kaynak suyunu çeşmesinden içecektir. İlçemiz genelinde yürüttüğümüz kanalizasyon çalışmalarını da bu yıl içerisinde bitirmeyi hedefliyoruz. Sahil bandında ışıklandırma ve çevre düzenlemesi de bu yılın yaz dönemine kadar tamamlanacak. Bazı mahalle yollarındaki betonlama çalışmalarımız da devam ediyor. Bunun yanı sıra kapalı spor salonu çevresindeki yolu da yakın bir zamanda yaparak halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

 

Kaynak : http://www.gazeteegemen.com

 

Reklamlar