Toplu ulaşım sistemi güncellendiAntalya Büyükşehir Belediyesi, 20 Ağustos 2011’de uygulamaya başladığı, ancak büyük eleştiriler aldığı yeni toplu taşıma sisteminde düzenlemeye gitti.
Toplu ulaşım sistemindeki değişiklikleri ve güncellemeleri içeren bilgilerin yer aldığı yeni ulaşım haritaları hazırlandı. Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan yeni haritalar toplu ulaşım duraklarına ve muhtarlıklara asıldı. Haritalarda yer alan bilgilere göre bazı güzergâhlarda değişiklikler yapıldı. Son düzenlemeye göre 12 gövde hattı, 38 ana hat, 7 besleme hattı, 6 Antray besleme hattı, 31 yerel hat, 1 aktarmasız hat ile kış döneminde 1, yaz döneminde 4 olmak üzere toplam 99 hat oluşturuldu.
Gece hatlarında ise kış nedeniyle yolcu yoğunlu olmadığından yaz tarifesine kadar sadece KL 08 levha numaralı hat, tek saatlerde Gürsu Aktarma Merkezi’nden, çift saatlerde Lara (Güzeloba) Aktarma Merkezi’nden hareket edecek. Antalya Büyükşehir Belediyesi, sistemdeki son değişiklerin ve güzergâhların yer aldığı haritaları yolcu duraklarına ve muhtarlıklara yerleştirdi. Duraklara, o duraktan geçen hatların bilgisi de asılacak. Vatandaş, beklediği duraktan hangi numaralı hatların geçtiğini duraklarda bulunan bu bilgiler sayesinde öğrenebilecek.

Kaynak : CİHAN

Reklamlar