“Tramvay durakları kontrolden geçmeli”

Geçtiğimiz hafta sonunda meydana gelen ve bir kişinin hayatını kaybettiği tramvay kazası nedeniyle yapılan açıklamada, tramvay hatlarının tekrar kontrolden geçirilmesi gerektiği belirtildi.

Amstelveen’de meydana gelen kaza üzerine Hollanda Güvenli Trafik Kurumu (Veilig Verkeer Nederland ) tarafından bugün yapılan açıklamada, bu tür kazaların bir daha olmasını engellemek için tramvay hattında bulunan tüm istasyonların tekrar kontrolden geçirilmesi gerektiği belirtildi.

Gerekli görüldüğü takdirde tramvay istasyonlarının yerinin değiştirilebileceğini açıklayan Kurum yetkilileri, bu şekilde kazaların da önüne geçilebileceğini vurguladı.

Geçtiğimiz hafta sonunda Cumartesi günü meydana gelen kazada 51 numaralı tramvay, yolun karşısına geçmekte olan otobüsün sol arka kısmından çarpmış ve kaza sonucu otobüste sıkışıp kalan, 25 yaşındaki bir bayan hayatını kaybetmişti. Kazada bir çok kişi de hafif yaralanmıştı. Olay sonrası hem otobüs ve tramvay şoförü hem de görgü tanıklarının ifadeleri alınmıştı.

Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar