Türkoğlu Lojistik Merkezi İçin Kamulaştırma Karara ÇıktıTürkoğlu Lojistik Merkezi için kamulaştırma kararı çıktı. Bakanlar Kurulu’nun ilgili kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.

2011 yılı yatırım programında yer alan Lojistik Merkezi Kurulması Projesi kapsamındaki, Türkoğlu Lojistik Merkezi’nin yapımı amacıyla ihtiyaç duyulan yaklaşık 700 bin metre karelik taşınmaz ile üzerindeki muhdesat Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının almış olduğu karara istinaden acele kamulaştırılacak.

Türkoğlu Belediye Başkanı Mustafa Taşhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hem organize sanayi bölgesi hem de lojistik merkez çalışmalarında önemli gelişmeler kaydedildiğini belirterek, bu projeler sonuçlandığında ilçenin cazibe merkezi olacağını söyledi.

Taşhan, “Acele kamulaştırma kararı ile büyük bir adım daha atılmış oldu. İnanıyorum ki bu çalışmalar en kısa zamanda tamamlanacak. Ardından alt yapı çalışmaları devreye girecek ve kısa süre sonra lojistik merkezimiz faaliyete geçecektir. Her şeyden önce Kahramanmaraşlı işadamlarımız bundan sonra gümrük işlemlerini buradan kolay bir şekilde yapabilecek. Bu işi TCDD üstleniyor ve onların yatırımı devam ediyor. Ancak gerek Valiliğimiz gerekse Belediyemizin de burada yapacağı işler olacak. Belediye olarak üzerimize düşen görevi imkanlarımız dahilinde yapıyoruz” dedi.

Kaynak : http://www.sondakika.com

 

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.