Tüvasaş Genel Müdürü Ertiryaki AçıklamasıTürkiye Vagon Sanayi AŞ (TÜVASAŞ) Genel Müdürü İbrahim Ertiryaki, 2012 yılının TÜVASAŞ markasının sektörel olarak tüm dünyada adından söz ettireceği bir yıl olacağını bildirdi.

Ertiryaki, yaptığı yazılı açıklamada, üst düzey yöneticilerle 4 gün boyunca geçen yılın faaliyetlerini ve gelecek yıl hedeflerini görüştüklerini kaydetti.

Kurumun 2011 yılını verimli ve rekorlarla dolu bir yıl olarak kapattığını ifade eden Ertiryaki, başarılarından aldıkları güçle 2012 yılı hedeflerini belirlediklerini bildirdi.

TÜVASAŞ’ın geçen yıl birçok ilke imza attığını belirten Ertiryaki, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“TÜVASAŞ, 2011 yılını 168,8 milyon lira gibi, rekor bir satış geliriyle kapatmıştır. Yine ilk defa mal ve hizmet alımı yaptığımız firmalara vadesi geçmiş borçlar sıfırlanarak dönem kapatılmıştır. Yurt içi bankalardan toplam 250 milyon Dolar kullanıma hazır kredi limiti tahsis ettirilmiştir. Maliyeye vergi borcumuz olmadığı gibi, Kdv iadelerinden kaynaklanan 3,9 milyon lira alacağımız bulunmaktadır. Bilanço ve gelir tablosu ilk defa bu yıl ocak ayı sonunda netleştirilerek dönem kapatılmıştır. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına bağlı tüm kuruluşlar içinde Elektronik Belge Yönetim Sistemi’ni kurup kullanan ilk kurum TÜVASAŞ olmuştur.”

Ertiryaki, Bulgaristan Demiryolları’na üretecekleri 30 adet lüks yataklı vagon ile Avrupa pazarına açıldıklarını, 2011 yılında üretimini gerçekleştirdikleri Dizel Tren Set Projesi ile de önemli bir atılım sağladıklarını belirterek, “Marmaray Projesi’nde yer alarak dünya raylı taşıt üretim pazarlarında önemli bir saygınlık kazandık. 2011 yılı, TÜVASAŞ için rekorların kırıldığı, ilklerin yaşandığı bir yıl olmuştur. TÜVASAŞ, 2012 yılına yoğun bir iş programıyla başladı ve 2012 yılı TÜVASAŞ markasının sektörel olarak tüm dünyada adından söz ettireceği bir yıl olacaktır” dedi.

Kaynak : http://www.haberler.com

Reklamlar