TÜVASAŞ’ın 2011 yılı satış geliri 168 milyon lira olduTürkiye Vagon Sanayi AŞ (TÜVASAŞ) Genel Müdürü İbrahim Ertiryaki, TÜVASAŞ’ın 2011 yılındaki faaliyetlerinin sonucu olarak, yıl sonu satış gelirini 168 milyon TL gibi rekor bir seviyeyle kapattığını bildirdi.

Ertiryaki, yaptığı yazılı açıklamada, geride bıraktıkları 2011 yılının, TÜVASAŞ için 2003’ten bu yana verilen yoğun emek ve çaba ile hedefledikleri stratejik dönüşümün bir sağlaması olduğunu belirtti.

Geçen yıl yerli ilk dizel tren setinin üretimini gerçekleştirdiklerini hatırlatan Ertiryaki, şunları kaydetti:

”Bunlardan 3 dizi halinde TCDD’ye teslim ettik. Yüzyılın en büyük ulaşım projesi Marmaray’da yer almamız, TÜVASAŞ’a küresel pazarlar için saygın bir yeterlilik kazandırdı. Vizyonumuzda ifadesini bulan ‘dünya için üretim yapma’ parolamız, 2011 yılında, Bulgaristan Demiryollarına 30 adet lüks yataklı vagon üretimi projesine dönüşmüş; 60 yıllık üretim, onarım ve modernizasyon kültürümüz kalite, konfor ve ileri teknolojileri taşıyan ürünlerimizle, dünya pazarlarına açılarak Avrupa Birliğine (AB) üye bir ülkenin demiryollarına taşınmıştır. Ayrıca, bu projede şirketimiz, uluslararası akrediteli bir kuruluş olan İngiliz Correl Rail Firması tarafından TSI (Avrupa Birliği Demiryolları Karşılıklı İşletilebilirlik Teknik Şartları) standartlarına göre belgelendirilmektedir. Bu belgeyle şirketimiz Avrupa’da konvansiyonel vagonlar kapsamında ilk TSI belgesini alan kuruluş olacak ve dolayısıyla bu vagonlar Avrupa Birliğinin tüm ülkelerinde serbestçe dolaşabilecektir.”

Ertiryaki, modernizasyon projeleri kapsamında geçen yıl 30 adet ‘K30 kompartımanlı’ ve 10 adet ‘K50 yataklı’ vagonları tamamen yenilediklerini ve klimalı hale getirerek TCDD’ye teslim ettiklerini vurguladı.

Ertiryaki, açıklamasını şöyle tamamladı:

”TÜVASAŞ, 2011 yılı faaliyetlerinin sonucu olarak, yıl sonu satış gelirini 168 milyon TL gibi rekor bir seviye ile kapatmıştır. 2012 yılı hedeflerimiz, bu başarılarının artarak devam etmesi yönündedir. 2012 yılı, TÜVASAŞ’ı sadece yarınlara değil, uzak geleceğin stratejik hedeflerine de taşıyacak.”

Kaynak : http://zaman.com.tr/haber.

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.