AK Parti Gümüşhane Milletvekili Kemalettin Aydın’dan Demiryoluna Üç Sayfalık Açıklama.Aydın’dan Demiryoluna Üç Sayfalık Açıklama

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Kemalettin Aydın, son günlerde kamuoyunda sıkça gündeme gelen demiryolu güzergahı çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Aydın, Erzincan-Gümüşhane-Tirebolu ve Trabzon demiryolu hattı çalışmalarında, projesi tamamlanan yol haritasına göre Gümüşhane’nin merkez olduğunu ve Gümüşhane’den geçmeyecek herhangi bir hattın mümkün olmadığının aşikar olduğunu ifade eden Aydın, bu projenin “vizyon” proje olduğunu söyledi.

Son günlerde kamuoyunda konuşulan “fizibl değil” tartışmalarına da dahil olan Aydın, şöyle konuştu: “Bu tür gündem oluşturmalar spekülatif ve sansasyonel gündem oluşturma çabaları hep olagelmiştir. Bu tür yaklaşımlar maalesef ülkemizin vizyon projelerine karşı hep yapılmış olmasına rağmen tüm vizyon projeler tek tek hayata geçirilmiştir ve geçirilmeye devam edilmektedir. Bugün için ülkenin Doğu- Batı aksları dediğimiz (Edirne- Kars) hatları yapılmadan Erzincan- Gümüşhane- Trabzon hattını sorgulamak son

derece yersizdir. Bu projeleri algılamak için aynı kişilerin hükümetimizin 2023 vizyon projelerini sorgulaması daha doğru olacaktır. Eğer bunu sorgular iseler devletin tüm kurumlarında bahsi geçen hattın yapılacağının tüm projeksiyon projelerde yerini aldığını göreceklerdir.”

Yapılacak demiryolu ile Erzincan’ın Gümüşhane hattı üzerinden Karadeniz sahiline bağlanacağını kaydeden Aydın, şunları söyledi: “Bu çalışmalar, planlamalar ve hedefler belirlenirken, hatta etüt projeleri ihale edilmiş süresi tamamlanmış ve kamu idaresi bunun üzerinde çalışmalarını sürdürmektedir. En kısa sürede inşallah uygulama projesi ve yapım ihalesi aşamasına gelinecektir. Biz de ülkemizi yöneten başta saygıdeğer Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali Yıldırım ve AK Parti

hükümetlerine toplumun güvendiği gibi güvenmekteyiz ve inanmaktayız. Bu inanç ışığında kimsenin endişesi olmasın ki gelecek on yıllık zaman diliminde tren yolu Gümüşhane’den geçecektir.”

Aydın, aynı trenin vagonunda Gümüşhane’de hemşehrileri ile bir arada olmak için takiplerini aralıksız devam ettireceğini de vurgulayarak, “Kişisel istekler ve bilimsel olmayan ama bilimsel kılıfa sokularak sunulan düşünceler ile bu gerçekler değiştirilemeyecektir. Tüm bölge insanının bilgisine saygılarımla arz olunur” dedi.

Geçen günlerde Karadeniz Teknik Üniversitesi Ulaştırma Ana Bilim Dalı Prof.Dr. Fazıl Çelik’in Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) kanalı ile yaptığı müracaat sonucunda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından kendisine ulaştırılan mektubu kamuoyuna taşımış ve Erzincan-Gümüşhane-Tirebolu ve Trabzon demiryolu güzergahında “fizıbl” tartışmaları ortaya çıkmıştı.

Kaynak : www.medya73.com

Reklamlar