Avrupa Demiryolu Ajansı (ERA) – Avrupada tek demiryolu idaresi olmalı

Avrupa Demiryolu Ajansı (ERA) , 28 Şubat’ta Avrupa Demiryolu ve Altyapı Şirketleri (CER) ve yan sanayi derneği  tarafından sunulan gelecek için ortak  vizyon göre, Avrupa için tek bir güvenlik sertifikası ve araç yetkilisine  dönüştürülmesi gerektiğini söyledi.
Teklifte  Avrupa Komisyonu Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan ‘Dördüncü Demiryolu Paketi’  kapsamında  yasa teklifinde bulunulması planlanmaktadır.  Böylelikle ERA  yerel bilgi ve etkisi ile ulusal veya çok uluslu ofisler  tarafından desteklenen bir merkezi müdürlük olacak ve  demiryolu işletmelerinin güvenlik sertifikalarını tedarik edecek .
CER Direktörü Libor Lochman : “Avrupa’da tek bir demiryolu yetkilisinin bulunması , İdari prosedürlerin basitleştirilmesi ve  gereksiz ulusal düzenlemelerin kaldırılması ile teknik uyum gerçekleştirilmesi mümkün kılacak. ”  dedi.  Böylelikle Avrupa idaresi tarafından denetlenen,  rekabetçi ve şeffaf bir Avrupa demiryolu pazarı oluaşak.
Kaynak : Railway Gazette

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Çar 20
Per 21

İhale İlanı : Araç Kiralama Hizmeti Alınacaktır

Kasım 21 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Per 21

İhale İlanı : Demiryolu Elektrifikasyonu Yedek Malzeme Alım İşi

Kasım 21 @ 14:30 - 15:30
Organizatör: TCDD
444 8 233

Demiryolu İhale Haberleri Ara

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar