Başkan Topbaş, 8 yılda harcanan 46 milyarın,22 milyarını ulaşım yatırımlarına harcadıkları ve İstanbul’a yeni projeler hazırladıklarını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, Atv Genel Müdürü Adem Gürses, Takvim Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ergün Diler, Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erdal Şafak, Atv Haber Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Aktaş, A Haber Genel Yayın Yönetmeni Cengiz Er ve Turkuvaz Medya İcra Kurulu Üyesi Kenan Işık’ı Sütlüce’deki Büyükşehir Belediyesi’nin proje tanıtım ofisinde konuk etti.


Büyükşehir Belediyesinin 8 yıl içerisinde sadece yatırımlar için 46 milyar lira harcadığını söyleyen Başkan Topbaş, İstanbul’da yapılan çalışmaların dünya ülkeleri tarafından örnek proje olarak uygulandığına dikkat çekti. Ulaşım alanında 22 milyar yatırım yaptıklarını belirten Başkan, yakın bir zaman içerisindeM Kartal-Kadıköy Metrosu ile Başakşehir- Esenler Metrosu’nun hizmete başlayacağını söyledi.

Topbaş, maketler üzerinden konuklarına İstanbul’un yeni silüetini gösterdi. Kent siluetinin kayıt altına alınarak korunabilmesi için teknolojik yeniliklerden yararlandıklarını ifade eden Kadir Topbaş, tüm binaların yükseklik ve taban büyüklüğünü ölçebilen haritalama yöntemiyle şehrin tüm bilgilerini tek bir ortamda toplayacak sistemin İstanbul’da hayata geçirileceğini belirtti. Topbaş, “Bir Türk’ün Dünya Yerel Yönetimler Birliği Başkanı olması ülkemiz adına gurur verici. Belki yurt içinde çok farkedilmiyor ama dünya Türklerin başarısını konuşuyor” dedi.

Kaynak : haber.ihlassondakika.com


İlk yorum yapan olun

Yorumlar