Bilecik’te 51 Kursiyere “Raylı Sistem Tavan Vinç Operatörlüğü” Belgesi Verildi

Bilecik’in merkez Vezirhan beldesinde faaliyet gösteren DEMİSAŞ fabrikası çalışanlarının katıldığı “raylı sistem tavan vinç operatörlüğü” kursunu tamamlayan 51 kişiye belgeleri verildi.


DEMİSAŞ fabrikasında düzenlenen belge törenine, Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman, Şube Müdürü Mahmut Demir, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Kutlu, fabrika yetkilileri ile kursiyerler katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Şişman, yaptığı konuşmada, insanların söylediğinin önemli olduğunu ancak yaptığı işin çok daha saygıya layık olduğunu kaydetti.

Dünyanın çok hızlı bir şekilde değiştiğini, her zaman yenilenerek yeni şeyler üretmek zorunda olunduğunu bildiren Şişman, şöyle konuştu:

“Eğer dünya ile rekabet istiyorsak ki istiyoruz, gelecek nesillere çok daha sağlıklı, gelişmiş ve refah bir ülke bırakmak istiyorsak ne ürettiğimiz çok önemli. Ne iş olursa yaparım’ dönemi çoktan geride kaldı. İşte, ‘raylı sistemler kepçe operatörlüğü yaparım, vinç operatörlüğü yaparım, forklif operatörlüğü yaparım’ demek yerine birkaç tanesini yaparsak çok daha güzel olur. Bu nedenle lütfen geldiğimiz noktayı yeterli görmeyelim. Daha iyisini, daha doğrusunu, daha güzelini nasıl yaparız, bunun arayışı içinde olalım.”

Konuşmaların ardından kursa katılan 51 kişiye “raylı sistem tavan vinç operatörlüğü” belgesi verildi.

Kaynak : Haberler


İlk yorum yapan olun

Yorumlar