Balıkesir soruyor : Bursa-Balıkesir-İzmir hızlı treni nerede?

Bursa-Balıkesir-İzmir hızlı treni : Aslında… Hazırlanan projeleri ve yapılan ilk ihaleyi tanımlarken Ankara-Bursa Hızlı Treni tanımlamasını kullanıyoruz ama projeye göre hat Bursa’da bitmiyor. Çünkü, Bursa’dan sonra Balıkesir ve oradan da İzmir’e uzanıyor.


O nedenle…

Başta İzmir olmak üzere Ege için bu hızlı tren İstanbul’a en ucuz şekilde en hızlı ulaşma yolu özelliği taşıyor.
Ne var ki…

Projenin yalnızca Bursa-Yenişehir arasındaki alt yapı ihalesi yapıldı. Bunun ardından üst yapı ihalesi yapılırsa, sonra da Yenişehir-Bilecik hattı tamamlanırsa Bursa-Ankara Hızlı Treni işleyebilecek.

Bununla birlikte…

Bursa’nın batısında kalan kent ve bölgelerden de hızlı tren tepkisi yükselmeye başladı.

Örneğin…

CHP Balıkesir Milletvekili Nedret Akova gazetecilerle yaptığı sohbette İzmir-Balıkesir-Bandırma-Bursa Hızlı Tren Projesi’nde uygulama projelerinin dahi hazır olduğunu, ancak her şey hazır olmasına karşın yatırım programına alınmadığını söyledi ve tepki gösterdi.

Doğrusu istenirse…

Biz de bir yandan Bursa’yı Ankara’ya ulaştıracak hızlı treni beklerken, diğer yandan İzmir-İstanbul hattının kavşağında yer almanın avantajıyla yeni etaplar ve yeni projelerin heyecanını duyuyoruz.

-İnegöl’de tren kampanyası-

Bu arada…

Hızlı trenin Bilecik-Yenişehir-Bursa güzergâhında yapımın başlaması beklenirken, İnegöl’den kampanya geldi.

Sosyal medya Facebook üzerinden başlatılan kampanyada “Hızlı trenin Yenişehir’den geçmesi planlanıyor. Biz de diyoruz ki İnegöl’den geçsin…” çağrısı yapılıyor.

Kaynak: Ahmet Emin Yılmaz


sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar