Bursaray’ın Kestel hattı kapsamında bazı köprüler yıkılacakBursa Büyükşehir Belediyesi, Ankara Yolu üzerindeki köprülerinin yıkımına yarın Hacivat’tan başlıyor. Yıkımın tamamlanmasının ardından 1 ay içinde de inşaatın başlaması planlanıyor.

Bursaray’ın Kestel hattı kapsamında, Ankara Yolu üzerindeki Hacivat, Balıklı ve Deliçay köprülerinin yenileme çalışmaları yarın gerçekleştirilecek yıkım işlemi ile başlıyor. İlk olarak Hacivat köprüsünün Bursa’dan Ankara istikametine gidiş yönündeki köprüsünün yıkılırken, trafik ise diğer köprü üzerinden verilecek. Ankara-Bursa istikametine gidiş yönündeki trafik ise Doğu Çevre Yolu’ndan sağlanacak.
Köprülerin yıkımının tamamlanmasının ardından 1 ay içinde de inşaat çalışmalarının başlaması planlanıyor. 3 şerit gidiş, 3 şerit geliş ve Bursaray için de gidiş-geliş şeriti olmak üzere her dere üstünde ayrı ayrı 3 köprü şeklinde toplam 9 köprü olarak inşaa edilecek olan köprüler etap etap yapılacak. Öztimur Yapı Proje firmasının yapacağı köprülerin inşaatı için Büyükşehir Belediyesi 350 gün süre vermişti.

1 YILDA BİTECEK…

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Karayolları’nın köprülerin yapım işini yatırım programından çıkarmasının ardından zaman kaybetmemek için hemen işe başladıklarını ifade ederek, hızlı bir şekilde ihaleyi tamamladıklarını ve köprülerin inşaatına başlama aşamasına geldiklerini söyledi. Yarın yıkımına başlanacak olan köprüleri yıl sonuna kadar tamamlamayı hedeflediklerini vurgulayan Altepe, Bursaray Kestel hattını da yılbaşında tamamlamayı planladıklarının altını çizdi.

Kaynak : http://www.olay.com.tr

SEYİT GÜNDOĞAN

Reklamlar