Chp Kocaeli Milletvekili Kaplan: -“Yüksek Hızlı Tren Projesi, İstanbul Ve Ankara Gibi Metropolleri Kısa Sürede Kavuşturmak Açısından Çok Önemli”CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, “Yüksek Hızlı Tren Projesi, İstanbul ve Ankara gibi metropolleri kısa sürede kavuşturmak açısından çok önemli” dedi.

Kaplan, İzmit’te bir restoranda düzenlediği basın toplantısında, geçen yıl Aralık ayında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a “Yüksek Hızlı Tren (YHT) Projesi” ile ilgili soru önergesi verdiğini anımsatarak, proje kapsamında tren hatlarının tamamen kapatılması durumunda çok sayıda insanın mağdur olacağını söylediğini kaydetti.

İnsanların mağdur edilmemesi için bilirkişilerin toplanması gerektiğini vurgulayan Kaplan, şöyle konuştu:

“TCDD’den veriler aldık ve veriler doğrultusunda Bakan Yıldırım’a sorular yönelttik. Yüksek Hızlı Tren Projesi, İstanbul ve Ankara gibi metropolleri kısa sürede kavuşturmak açısından çok önemli. Teknolojiyi kullanmak da çok önemli. Teknolojiyi kullanırken insanların mağdur edilmemesi lazım. Mağduriyetlerin yaşanmaması için bilirkişilere sorulması gerekir. Bu hattı yılda 5 milyon kişi kullanıyor. Bunu TCDD rakamları söylüyor. Yaklaşık günde 15 bin kişinin kullandığı bir güzergah. Öğrenci ve işçilerin çok olduğu, İstanbul yönünde giden günübirlik güvencesiz çalışan kadıların çok olduğu bir hatta mağduriyetlerin giderilmesi gerekir.”

Kaynak: http://www.haberciniz.biz

Hızlı Tren HaberleriÜcretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:
Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.