(FLAŞ HABER) Ankara – İzmir seferini yapan Karesi Ekspresi isimli yolcu treni Balıkesir sınırlarında raydan çıktı

Balıkesir’in Kepsut ilçesi Nusret köyü yakınlarında raydan çıkan yolcu treni korkuya yol açtı. Ankara – Balıkesir -İzmir seferini yapan Karesi Ekspresi, Dursunbey ve Kepsut ilçeleri arasında bulunan Nusret tren istasyonu yakınlarında raydan çıktı.


Bu sabah saat 04.00 sıralarındaki olayda, Nusret istasyonuna yaklaşan tren, dağdan düşen kaya parçası sebebi ile raydan çıktı. Aniden duran trendeki yolcular büyük korku ve panik yaşadı. Panikle kendilerini dışarıya atan yolcular, trenin bir kısmının yan yattığını gördü.

Makinistin acil yardım çağrısı üzerine alarma geçen hareket merkezinin yönlendirmesiyle, hareket halindeki Mavi tren ile temasa geçildi. Dursunbey civarlarında olan Mavi Trene Dursunbey istasyonunda durması talimatı verildi. Kaza sebebiyle aynı yöndeki yolcu ve yük trenleri de TCDD hareket merkezi tarafından ikinci bir talimata kadar bekletildi.

Bu arada olay yerindeki yolcular Dursunbey’den sevk edilen otobüslerle Nusret köyündeki istasyondan alınıp Dursunbey ilçesindeki istasyonda bekleyen Mavi Trene bindirildi. Raydan çıkan vagonların kaldırılmasının ardından vatandaşlar yolculuklarına Mavi Tren ile devam etti.

Faciadan dönülen tren kazasıyla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Kaynak : Sabah


Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar