Hafik Meslek Yüksekokulu’na İçinde Raylı Sistemler İşletmeciliğininde Bulunduğu 3 Yeni Program Daha Açılıyor.Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Hafik Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nevcihan Gürsoy, yüksekokullarında 3 yeni bölümün daha açılacağını bildirdi.

Gürsoy, yaptığı açıklamada, okullarında açılması için sunulan 3 yeni programın üniversite senatosundan geçtiğini belirtti.

Yeni programlar hakkında bilgi veren Gürsoy, şunları kaydetti:

“Raylı sistemler işletmeciliği, Türkiye’de çok az üniversitede olan ve üniversitemizde mevcut olmayan bir program. 4 Eylül ve TÜDEMSAŞ’ın Sivas’ta olması ve bize destek vermesiyle bu programı hayata geçirip bu programla birçok öğrencimizin hayatını kazanacak bir olanak olarak değerlendiriyoruz. Diğer bir programımız ise özel güvenlik ve koruma. Bu da bildiğim kadarıyla tek bir üniversitede olan bir program. 3. program ise arıcılık. Allah kısmet ederse Hafik’te bal ürünleri birliği kurma aşamasındayız. Bu nedenle bu konuda yetişmiş kalifiye elemanlar için arıcılık bölümünü açmak amacıyla senatomuza başvurduk, senatomuzdan geçerek YÖK kurumuna bildirildi.”

Kaynak : http://www.haberciniz.biz

Reklamlar