Kadir Topbaş: 2.köprü’den metrobüs geçişi olabilir!İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş,toplu taşımanın yoğun bir şekilde kullanılmasını amaçlayan çalışmalar yaptıklarını, ve Metrobüs hattının Fatih Sultan Mehmet Köprüsünden geçirilmesinin düşünüldüğünü belirtti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş metrobüs hattının Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçerek Anadolu yakasına uzatılmasına ilişkin çalışmaları olduğunu söyledi.
Başkan Topbaş, Avusturya Büyükelçisi Dr. Klaus Wölfer’i makamında kabul etti. Görüşme sonrası basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevaplandıran Topbaş, İstanbul’da toplu taşımanın yoğun bir şekilde kullanılmasını amaçlayan çalışmalar yaptıklarını söyledi. Topbaş, İstanbul’da artan trafik yoğunluğuna çözüm arayışlarını devam ettiğini belirtti. Metrobüs hattının Fatih Sultan Mehmet Köprüsünden geçirilmesinin düşünüldüğünü belirten Topbaş, “TEM Otoyolu üzerinden Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden karşıya geçebilir miyiz diye etütler yapılmakta. Karayolları ile yapılan görüşmeler var. Onların da bu işe sıcak bakması gerekmekte. Şu anda net değil. Fizibıl olup olmadığına bakıyoruz.” dedi. “Sonuçlar verimli çıkarsa tabii ki böyle bir talebimiz olacak.” diyen Topbaş, “Benzer şekilde başka yerlerde de yoğun yerlerde böyle bir düzeneği oluşturmaya çalışıyoruz. Güzergahı net söyleyemiyorum. Çünkü etüd aşamasında. Trafik sayımları, yolculuk talep sayımları yapılıyor. O sayımların vereceği sonuçlara göre değerlendirme yapılacak.” şeklinde konuştu.

Çalışmaların belli bir noktaya geldiğini ifade eden Topbaş, “İnşallah başarabilirsek o noktada da halkımızın trafikteki sıkıntısını gidermiş oluruz” dedi.

Kaynak : http://www.emlakkulisi.com

Reklamlar