Konya Lojistik Köye 2013’de KavuşuyorAK Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez, Kayacık’a yapılacak Lojistik Köy için 1 ay içinde ihaleye çıkılacağını ve 2013 yılında yüklemelerin yapılmaya başlanabileceğini söyledi.

AK Parti Konya İl Başkanlığı’nda basın mensuplarıyla bir araya gelen AK Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez, 1 Temmuz’da yürürlüğe girecek yeni Türk Ticaret Kanunu ile ilgili bilgiler verdi. Yeni kanunla birlikte ticari hayatta bir çok yeniliğin hayata geçeceğini ifade eden Üzülmez, “Yeni Türk Ticaret Kanunu; eşitlik, şeffaflık, hesap verebilirlik ve sorumluluk ilkelerini somut olarak hayata geçiren birçok yenilik getirmektedir. Söz konusu yenilikler, ticari hayatın düzenlenmesi, önündeki engellerin kaldırılması ve piyasa ekonomisinin sağlıklı bir şekilde işlemesi bakımından önemli kazanımlar sağlayacaktır. Yeni kanunla birlikte güvenli elektronik imza kullanılabilecek. Ticaret sicili kayıtları elektronik ortamda tutulabilecek. Fatura ve teyit mektupları, ihbar, itiraz ve benzeri beyanlar elektronik ortamda yapılabilecek. Genel kurul çağrıları elektronik posta ile yapılabilecek. Toplantıya katılma, öneri sunma, oy kullanma internet ortamında e-imza ile yapılabilecek” dedi.

Konya gündemine de değinen Hüseyin Üzülmez, demiryolu taşımacılığında yaşanan sıkıntılar hakkında bilgi sahibi olduklarını ifade ederek, “Yüksek Hızlı Tren hattı yapımı sırasında yükleme yapılan Horozluhan’da bazı sıkıntılar yaşandı. Bununla ilgili ihaleye çıkıldı ve 2 ay içinde tekrar konteyner ve diğer yüklemeler yapılabilecek. O zamana kadar merkez istasyonumuzda konteyner hariç diğer yüklemeler yapılabilecek. Kayacık’a yapılacak Lojistik Köy için ise 1 ay içinde ihaleye çıkılacak. 2 aşamada hayata geçirilecek Lojistik Köyde 2013 yılında yükleme ve boşaltma işlemleri yapılmaya başlanacak ve 2015 yılında ise köy tamamen hizmete açılmış olacak” şeklinde konuştu.

Kaynak : Haber FX