Malatya Beydağı’na Teleferik KurulacakAKP Malatya Milletvekili Cemal Akın, “40 yamalı bohçaya dönen anayasayı, iktidarımız çağdaş gelişmelere uyarlayacak ve milletimizin istifadesine sunacaktır” dedi.

AKP il binasında haftanın nöbetçi vekili olarak halkın sorunlarını dinleyen Akın’ın programına, İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, merkez İlçe Başkanı Osman Güder, Gençlik Kolları Başkanı Miraç Göçmez, Kadın Kolları Başkanı Emine Akkurt ve partinin diğer yöneticileri de katıldı.

Gündemdeki konuları değerlendiren milletvekili Cemal Akın, önce yeni anayasa hazırlığı konusuna temas etti. Akın, “Geçmişte görülen aksaklıklar artık uygulamada görülmeyecektir. Kısmi değişikliklerle bu garabet düzeltilmeye çalışılsa da, muvaffak olunamamıştır. 40 yamalı bohçaya dönen anayasayı iktidarımız çağdaş gelişmelere uyarlayacak ve milletimizin istifadesine sunacaktır. Türkiye’nin ihtiyacı içinde bulunan anayasa milletin hizmetine ulaşılacaktır” şeklinde konuştu.

Eğitimin zorunlu olarak 12 yıla çıkarılacak olmasıyla ilgili olarak da konuşan Akın, “Bünyemize en uygun olan formüldür. Zorunlu 12 yıllık eğitim, bünyemize en uygun olandır” dedi. Akın, Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmasıyla ilgili özetle şunları söyledi:

“Şelale Lokantası’ndan itibaren Beydağı eteklerine kadar teleferik sistemi de kurulacak. O bölgede yaşayan insanlarımız, park, bahçe, geniş yolları ile insan onuruna yaraşır şekilde yaşacaklar. Kentsel Dönüşüm Projesi, o bölgede yaşan insanların gecekondu tipi evlerden kurtulup, sağlıklı evlerde oturmalarını sağlayacaktır.”

Kaynak : Malatya Haber