Metrobüslerde yeni dönemMetro istasyonlarındaki çarşı modeli, metrobüslere de taşınıyor. İstanbullular duraklara kurulacak küçük mağazalardan alışveriş yapma imkanına kavuşacak.

Metrobüs duraklarına da çarşı geliyor. Günde 1 milyona yakın kişinin kullandığı metrobüs hatlarındaki toplama noktaları çarşıya dönüştürülecek. Halen işportacıların kullandığı alanlar, metro duraklarında olduğu gibi ticari alanlara dönüştürülüp kiralanacak. TURYAP Pazarlama Koordinatörü Mustafa İpek, Dünya’ya yaptığı açıklamada, Taksim-4. Levent hattı ile Aksaray-Havalimanı hattı üzerindeki 110 noktada 2 bin 50 metrekarelik ticari alanın kiralamasını yaptıklarını kaydetti. Duraklarda daha çok yiyecek üzerine işyerleri açılacak.

YERALTINDA İŞLER HAREKETLİ

Metrocity’den metroya giriş yaparken insanların karşısına ilk çıkan mağaza Six Takı ve Aksesuar. Dünyada 440 mağazası olan bir zincirin şubesini açtıklarını kaydeden Ayça Şamsutdinov, “İlk açıldığımız hafta dünya rekorunu kırdık” dedi. Çarşı’da Ender Saraç da dükkan kiralayanlar arasında.

ÇOCUKLARA ÖZEL KAT GELİYOR

  • Levent İstasyonu’nda 2 bin 600 metrekarelik Çarşı Pazar’a ilaveten bin 300 metrekarelik bir çocuk katı düzenleniyor.
  • Fashion TV de, I Love Fashion markasıyla İstanbul’daki ilk tekstil mağazasını burada açacak.

  • Zorlu Center ile Gayrettepe metro hattı arasına yapılacak koridor da değerlendirilecek. Burada sürekli emlak fuarı bulunacak. İçinde emlak lisans programı eğitimi veren özel üniversite ve markalı konut projelerinin tanıtım ofisleri yer alacak.

Kaynak : http://www.stargazete.com

Reklamlar