Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik, Karasu’ya yapılan demiryolunun 25 metre genişliğinde olacağını ve Karasu Limanı ile bağlantılı olacağını belirttiÇelik, yeni demiryolunun 330 milyon, Karasu Limanı’nın ise 65 milyonluk bir yatırım olduğunu belirterek, büyük projelerle Sakarya’nın daha da geliştiğini belirtti. Çelik, olağan mahalle ziyaretine katıldı AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik, Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak ile birlikte Adapazarı İlçesi’nde mahalle ziyaretlerine katıldı.

Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, haftalık olağan mahalle ve köy ziyaretlerine bu sefer Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik ile birlikte çıktı. İlk olarak Rüstemler Mahallesini ziyaret eden Çelik ve Ak’ı Rüstemler Mahalle Temsilcisi İlhami Damdam ve mahalle sakinleri karşıladı. Mahalle sakinleri merak ettikleri konuları sordu Rüstemler Mahallesi sakinleri vekillerini karşılarında görmekten mutluluk duyduklarını söyleyerek gündemde olan ve merak ettikleri konuları Vekil Çelik’e sordular.

Karasu Limanı, Demiryolu ve 3. Köprü mahalle sakinlerinin sorduğu sorular arasında yer aldı.Yeni Demiryolu, Karasu Limanıyla bağlantılı olacak’ Milletvekili Hasan Ali Çelik Mahalle halkının merak ettiği konulara açıklık getirirken, “Yapılacak olan yeni demiryolu 25 metre genişliğinde ve Karasu Limanı’yla bağlantılı olacak. Limanla bağlantılı olması ekonomik işlevselliğini arttıracak. Şehrimize daha büyük yatırımların gelmesine neden olacak. Bunları yaparken sadece Karasu değil bütün il düşünülerek yapılıyor. Sadece Karasu Limanı 65 milyon liralık büyük bir proje, limanla bağlantılı demir yolu olacak, yeni demir yolu 330 Milyon TL’lik büyük bir proje. İlimiz bu dev yatırımlarla gelişiyor, illerimizin gelişmesi ülkemizi de geliştiriyor” dedi.

Ziyaret, vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı Rüstemler Mahallesi’nin ardından Küçük Rüstemler diye bilinen yine Rüstemler Mahallesine bağlı olan yerleşim bölgesini ziyaret eden Milletvekili Hasan Ali Çelik ve İlçe Başkanı Mustafa Ak vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı. ‘Biz her zaman vatandaşımızın yanındayız’ Mahalle sakinleri Vekilleriyle tanışma fırsatı buldukları için Vekil Hasan Ali Çelik’e ve İlçe Başkanı Mustafa Ak’a teşekkür ettiler. İlçe Başkanı Mustafa Ak, “Biz her zaman vatandaşımızın yanındayız, partimizin kapıları her zaman herkese açıktır” diyerek mahalle halkını ilçe başkanlığına davet etti.

Kaynak : sakaryabolgehaber

Reklamlar