Samsun’dan başlayan demiryolu Sarp’a kadar uzanmalı

Ordu’ya Erzincan’dan demiryolu hattı getirilmesi ile ilgili olarak Giresun ve Ordu’da bazı sivil toplum kuruluşları ve kurumların başlattıkları kampanyaya Ordu, Ünye ve Fatsa Ticaret ve Sanayi odaları demiryolunun asıl Samsun’dan gelmesi yönünde görüş belittiler.
OTSO, ÜTSO ve FATSO Başkanları yaptıkları özel açıklamada, “Çarşamba’ya kadar gelmiş olan demiryolunu önce Fatsa’ya getirmeliyiz. Buna coğrafi engel yok. Bunun için geçmiş dönemde siyasilerimiz söz verdi” dediler.


Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin, “Ordu’nun da ilçelerinin de kalkınmasında demiryolu çok önemli. Çarşamba’daki demiryolunun Ünye ve Fatsa’ya gelmesinde çok büyük engel yok. Nihai hedefimiz Samsun’dan başlayan demiryolunun Sarp’a kadar uzanması. Bu proje bölge için çok önemli. Bunun başlangıcı da Çarşamba’daki demiryolunun öncelikle Ünye ve Fatsa’ya ulaşmasıyla olur” dedi.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Şimşek ise, “ Yıllardır, söylüyoruz Ünye’nin Fatsa’nın Ordu’nun önemli altyapı sorunlarından birisi de demiryolu bağlantısıdır. Çarşamba’daki demiryolunun Çarşamba’dan başlayarak tüm Karadeniz’ kapsayacak şekilde Kafkasya’ya ulaşması gerekir. Ünye Limanı’na demiryolunun gelmesini çok önemsiyoruz” diye konuştu.

Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, “ Fatsa olarak, limanda demiryolu da bizim için önemli bir ihtiyaç. Fatsa’nın ve Ordu’nun sanayisine ve turizmine hizmet edecek, liman ve demiryolu bize çok önemli ekonomik katkı yapacaktır. Bu hiçte zor değil. Demiryolunun Çarşamba’dan Fatsa’ya gelmemesi için bir neden yok. Geçmiş dönemde siyasilerimizin de bu konuda sözü var” şeklinde konuştu.

Kaynak : Ordu Olay


İlk yorum yapan olun

Yorumlar