Sincan Metro Çalışmaları İçin Bakanlık Ve Yüklenici Firmalar Arasında Yapım Sözleşmesi İmzalandı.Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na devredilen metro çalışmaları için Bakanlık ve yüklenici firmalar arasında yapım sözleşmesi imzalandı.
Ulaşım alanında getireceği kolaylıkla gündelik hayata değer katacak metro için somut adımlar atıldı. Geçtiğimiz yılın Nisan ayında Büyükşehir Belediyesi’nden Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na devredilen metro çalışmaları için, Bakanlık ve yüklenici firmalar arasında yapım sözleşmesi imzalandı.
Bakanlık da gerçekleşen imza törenine Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Bakanlık bürokratları, Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Ankara’nın metropol belediye başkanları ve yüklenici firma temsilcileri katıldı.
Ankara metrosunun devirden önce tamamlanan kısımlarının Kızılay-Çayyolu hattında yüzde 92, Sincan-Batıkent hattında ise yüzde 73 olduğu hatırlatılırken en kısa zamanda da kalan kısımların sonuçlanacağı belirtildi.
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “Genelde Ankara için ama özelde Sincan’ımız için metro ihtiyacı olmazsa olmazdır. Her geçen gün büyüyen ilçemiz için metro önemli bir ulaşım alternatifi olacak. Bakanlığımıza ve emeği geçen herkese bu değerli hizmetlerinden ötürü teşekkür ederim” dedi.

Kaynak : http://www.haberx.com

Reklamlar