Tirebolu Erzincan Giresun Demiryolu güzergâhı belirlenmemiş!KTÜ İnşaat Mühendisliği Ulaştırma Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Fazıl Çelik’in Başbakan’a yazdığı mektup ve cevabına ilişkin olarak yaptığı açıklamada, özel bir firmaya yaptırılan yük ve yolcu taşımacılığı yönünden fizibilite etütlerinin Erzincan-Gümüşhane-Trabzon ve Erzincan-Gümüşhane-Tirebolu güzergâhlarının fizibl çıkmadığını belirtmişti.
13.02.2012 / 09:55

Ancak konunun öyle olmadığı ve halen demiryolu hattının geçeceği güzergâhın belirlenmediği ortaya çıktı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, TBMM’de CHP Giresun milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu’nun sorusu üzerine yaptığı açıklamada demiryolu hattının geçeceği güzergâhın henüz belirlenmediğini açıkladı.

VEKİL SORDU BAKAN CEVAPLADI

9 Şubat 2012 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda gündemin soru cevap kısmında oturumu yöneten Meclis Başkanvekili Mehmet Sağlam sisteme giren 10 milletvekiline İç Tüzük 60’a göre yerlerinden birer dakika söz verildi. Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a Gümüşhane Tirebolu ve Gümüşhane Trabzon demiryolu hattı projelerinde her iki hattın birlikte gerçekleşmesi konusunda ki gelişmeyi ve düşüncelerini sormuştur. Bakan Binali Yıldırım ise Tirebolu Erzincan Giresun üzerinden veya Trabzon Erzincan demir yolları hâlâ etüt aşamasında. Dolayısıyla burada bir güzergâha henüz karar verilmiş değil, çalışmalar sonucu ortaya çıkacaktır şeklinde soruyu cevaplandırdı.

Kaynak : Giresun haberci

Reklamlar