2. Avrasya Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı’na 20 ülkeden 200’e yakın firma katılıyor.

Bu yıl ikinci kez gerçekleştirilen 2. Avrasya Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı’na 20 ülkeden 200’e yakın firma katılıyor.

Türkel Fuarcılık tarafından İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen fuarda, toplam 11 bin metre kare alan ve 2 holde 20 ülkeden yaklaşık 200 firma demiryolu ve altyapısıyla ilgili her türlü ürün ve teknolojiyi tanıtacak.

10 Mart’a kadar sürecek olan fuarda Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Güney Afrika, İran, İspanya, Romanya, Yunanistan, Türkmenistan, İngiltere, Avusturya, Almanya, Sırbistan, İtalya, Belçika, Fransa, Azerbaycan, Gürcistan ve Güney Kore katılımcı olarak bulunuyor.

Fuar boyunca sektörle ilgili yerli ve yabancı konuşmacıların yer alacağı seminer programları da düzenlenecek.

Bu arada, Bulgaristan Ulaştırma Bakanı Ivaylo Moskovski, fuar açılışında yaptığı konuşmada, Pan-Avrupa Ulaştırma Koridoru’nun Bulgaristan’ın içinden geçtiğini, bu önemli ulaşım koridorunun Avrupa için de büyük önem taşıdığını söyledi.

Türkiye ile ilişkilerinde bu koridorlardan özellikle 4, 9 ve 10 numaralı 3 koridorun önemli olduğunu ifade eden Moskovski, projenin 2014 yılında Bulgaristan’da tamamlanacağını hatırlattı.

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman da günümüzde üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve kamu gibi birçok platformda artık raylı sistemlerin çok konuşulduğunu, son yıllarda demiryolların büyük bir değişim ve dönüşüm sürecine girdiğini, özel sektörün demiryolu endüstrisi ve işletmeciliğine katkı yolunda önemli projeleri hayata geçirdiğini kaydetti.

Türkel Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Korhan Yazgan da ilki geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen fuarın bu sene 20 ülkeden 200 civarında katılımcı ile 2 kattan fazla büyüyerek sektörün önemli buluşma noktası haline geldiğini vurgulayarak, “Fuarı 2 yıl içinde dünyanın iki numaralı fuarı haline getirmeyi taahhüt ediyoruz” dedi.

Kaynak : www.haberciniz.biz

Benzer demiryolu haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.