Alanya’da Hızlı Tren Garının Yeri Belediye Mezarlığı’nın Batısında Kalan Bir Arazi.

Alanya Belediye Meclisi dün toplandı. Hızlı tren konusunda bir soruya yanıt veren Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, “Ulaştırma Bakanlığı bu konuda ihaleyi yaptı. İhaleyi alan firma bizimle irtibata geçti ve hızlı trenin Alanya’ya kadar geleceğini bildirdi. Bizden durak için yer göstermemizi istediler. Biz de Belediye Mezarlığı’nın batısındaki bir araziyi hızlı tren durağı olarak ayırdık” dedi.


Türkiye’nin kırk yıllık hayali hızlı tren, Ankara-Eskişehir seferlerine başlarken, Ulaştırma Bakanlığı’nın 2023′te Anadolu’nun birçok şehrine ‘hızlı’ ulaşım planına Alanya’yı da eklediği ortaya çıktı. 11 bin kilometre olan demiryolu ağını 12 yıl içinde iki katına çıkarmayı hedefleyen AK Parti Hükümeti’nin, İç Anadolu üzerinden Antalya’ya gelecek olan hızlı tren hattını Alanya’ya dek uzatmayı planladığı ve bu konuda aylar önce Alanya Belediyesi ile yazışmalara başladığı öğrenildi.

ALANYA HIZLI TREN GARI MEZARLIK YANINDA

Dün gerçekleştirilen Belediye Meclisi toplantısında hızlı tren konusunda yöneltilen bir soruya yanıt veren Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, “Ulaştırma Bakanlığı bu konuda ihaleyi yaptı. İhaleyi alan firma bizimle irtibata geçti ve hızlı trenin Alanya’ya kadar geleceğini bildirdi ve bizden durak için yer göstermemizi istedi. Biz de Otogar’ın üst kısmındaki Belediye Mezarlığı’nın batısında kalan bir araziyi hızlı tren durağı olarak ayırdık. Şu anda Çevresel Etkileşim Değerlendirme (ÇED) Raporu hazırlanıyor. Önümüzdeki aylarda olumlu bir sonuç bekliyoruz” dedi.

Kaynak : http://www.demiryolu.net


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar