Demiryolu Çalışmaları Ne Aşamada?

Adalet ve Kalkınma Partisi Giresun Milletvekili Mehmet Geldi, Tirebolu’ya liman ve beraberinde demiryolunun gelmesi için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirtti.
Geldi, Ak Parti Tirebolu ilçe danışma meclisi toplantısına katılıp gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Milletvekili Geldi, sözlerine öncelikle Cudi Dağı’ndaki operasyonda şehit olan polislerimize Allah’tan rahmet, yakınlara sabırlar dileyerek başladı.
Terörle mücadelenin kardeşlik ve beraberlikten taviz vermeksizin kararlılıkla devam edeceğini belirten Geldi, “Çanakkale şehitliğine baktığımızda bu kardeşliği, bu birliği görürüz. Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla Çerkeziyle hep beraber bu mücadelenin verildiğini görebiliriz.
Kimse bu milletin huzurunu, birliğini ve de dirliğini bozamaz” dedi.
Önümüzdeki haftadan itibaren çok önemli kanunların meclis gündemine geleceğini belirten Geldi, “Allah’ın izniyle milletimizin bize verdiği emanete sahip çıkıp, milletimizin büyük Umutlarla beklediği 4+4+4 diye bilinen eğitim sistemimizi düzenleyen kanun tasarısı, 2b kanun tasarısı, toplu sözleşme kanun tasarısı olmak üzere diğer önemli kanun tasarılarını bir bir çıkaracağız. 4+4+4 eğitim kanun tasarısı ile gençlerimizin daha çağdaş ve verimli bir eğitim almasını sağlayarak aynı zamanda mesleki eğitimi de teşvik etmek istiyoruz.
Eğitime verilen önem yapılan hükümet icraatlarımızdan kolayca görülebilecektir.
Bütçede en fazla milli eğitime pay ayrılması, bedava kitap uygulamasının ardından şimdi de tüm ilköğretim öğrencilerine zengin fakir ayrımı yapmadan süt dağıtımı yapılacaktır.


Kaynak : http://www.giresungazete.net


İlk yorum yapan olun

Yorumlar