DEMİRYOLU SEKTÖRÜ HIZLI GELİŞİYOR

AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, Devlet Demiryolları Genel Müdürü Karaman’a yaptığı ziyarette “Demiryolu sektörünün kaydettiği hızlı gelişmeler ve hizmet kalitesi son yıllarda öne çıkan sektörlerin başında geliyor” dedi.


Demir, AK Parti Samsun İl Başkanı Osman Çetinkaya, İlkadım İlçe Başkanı İhsan Kurnaz, Tekkeköy İlçe Başkanı Aydın Karmil ve Çarşamba İlçe Başkanı Mehmet Köse, Devlet Demiryolları Genel Müdürü Karaman’ı makamında ziyaret etti.

Samsun’un demiryolu ulaşımdaki bazı eksiklerini giderilmesi ve hızlı tren projesinin hangi aşamada olduğu hakkında bilgi almak için Devlet Demir Yolları Genel Müdürü Süleyman Karaman ile bir araya geldiklerini ifade eden Demir, “Bundan kısa bir süre önce Sayın Bakan Binali Yıldırım’a Samsun’un otoyol ve hızlı tren konularını içeren taleplerimizi iletmiştik. Devlet Demir Yolları Genel Müdürü Süleyman Karaman ile görüşerek konvansiyonel hatlarda devam edilen yol yenileme çalışmalarının yanında hat kabiliyetinin arttırılma çalışmaları hakkında bilgi aldık. Demiryolu sektörünün kaydettiği hızlı gelişmeler ve hizmet kalitesiyle son yıllarda öne çıkan sektörlerin başında geldiğini, vatandaşımızın ulaşımda demiryolunu ve treni tercih etmeleri gerekir” dedi.

Görüşmede ayrıca Samsun Garı’nın mevcut binasının iyileştirilmesi, otopark sorununun giderilmesi, demiryolu emeklilerinin sosyal tesis ihtiyaçlarının karşılanması ve Ankara-Samsun arasındaki hızlı tren taleplerini Genel Müdüre ileten Demir, “Geçtiğimiz günlerde hizmete giren Samsun- Amasya ve Samsun-Sivas hattındaki trenlerimizin vagonlarını ve Tuvasaş’taki üretim teknolojisini ve sürecini yerinde inceledim. Geldiğimiz teknoloji son derece memnun edici durumda. Yüksek konfora sahip bu vagonlarımızın Samsun’a hizmet vermesi konusunda yardımlarını esirgemeyen Sayın Genel Müdürümüze de teşekkür ederim” diye konuştu.

SAMSUN ANKARA HIZLI TRENİ KURUMSAL HEDEFLERİMİZ ARASINDA

Devlet Demiryolları Genel Müdürü Karaman ise “Samsun – Ankara arası hızlı tren projesi bizim kurumsal hedeflerimiz arasında olmakla birlikte, Samsun – Fatsa arası konvansiyonel hattın yapılmasını da hedeflemekteyiz” dedi.

AK Parti Samsun İl Başkanı Osman Çetinkaya da, “Hükümetimizin kendisine hedef olarak koyduğu,hızlı tren projelerinden Samsun-Ankara etabının Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023’ten önce mutlaka başlanması için her türlü girişimimiz devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Kaynak : AA


İlk yorum yapan olun

Yorumlar