Dünya Kadınlar Günü Nedeniyle Düzenlenen Etkinlikle,Demiryolcu Kadınlar Yht İle Konya’da.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD) Kadın Platformu’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlediği etkinliğe katılan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım ve beraberindeki kadınlar, Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile Konya’ya geldi.


Dünya Kadınlar Günü : TCDD Kadın Platformu’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlediği etkinlik çerçevesinde Ulaştırma, Denizcilik Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman’ın eşi Sevim Karaman ve TCDD Ankara Misafirhanesi’nde kalan Vanlı depremzedeler YHT ile Konya’ya geldi. Konya Tren Garı’nda çiçeklerle karşılanan kadınlar, ilköğretim öğrencilerinin hazırladığı halk oyunları gösterisini izledi. Bakan Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım, anlamlı bir günde kadınlarla birlikte Konya’da olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

TCDD İnsan Kaynakları Daire Başkan Yardımcısı İlknur Berksoy ise yaptığı açıklamada, Kadın Platformu hakkında bilgi verdi. Platformun Konya gezisi ile bir başlangıç yaptığını ve bundan sonra da çeşitli etkinlerle çalışmalarını sürdüreceğini kaydeden Berksoy, “TCDD kadınlarına bir platform oluşturduk. Çalışan kadınların iş hayatında, aile durumlarında kendilerine, çevrelerine faydalı bireyler olarak neler yapabiliriz diye düşündük ve böyle bir çalışma başlattık. Bu çalışmada katkılar çok oldu. Bir başlangıç

yaptık ama bundan sonrasını da getirmek istiyoruz. Kadınlar için planladığımız projeler var. Seminerler, eğitimler ve etkinlikler düzenleyeceğiz” dedi.

Etkinlik kapsamında şehir turu yapacak, Mevlana Müzesi başta olmak üzere Konya’nın tarihi ve kültürel zenginliklerini görecek olan kadınlar, saat 18.30’da YHT ile Ankara’ya geri dönecek.

Kaynak : http://www.haberfx.net

 


Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar