İkinci Etap Bakım Ve Yenileme Nedeniyle,İstanbul-çerkezköy Tren Seferleri Haftada 3’e İnecekÇerkezköy- İstanbul arasındaki demiryolu ulaşımını sağlayan tren yolu, ikinci etap bakım ve yenileme çalışmasına alınıyor.

Çalışmalar boyunca bazı tren seferleri iptal edilerek; bazı günlerde de seferler günde bire düşecek. Çalışmaların süreceği yaklaşık 10 ay boyunca Çerkezköy- İstanbul arasındaki seferler haftanın dört günü tren trafiğine kapatılacak. Rayların bakımda kalacağı süre içerisinde tren seferleri Çerkezköy’den İstanbul yönüne cuma, cumartesi ve pazar günleri günde bir kez, Çerkezköy’den Edirne-Kapıkule yönüne ise pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe günleri günde bir kez yapılacak.

Cuma, cumartesi ve pazar günleri Çerkezköy’den İstanbul yönüne tren saat 10.33’de Çerkezköy’den Kapıkule istikametine ise tren seferlerinin yapılacağı günlerde saat 17.50’de hareket edecek.

Çalışmaların bölgesel tren seferlerini de etkileyeceği belirtilirken, bölgesel seferlerin tren yolunun trafiğe kapalı olduğu günlerde Çerkezköy- Kapıkule- Çerkezköy arasında, tren yolunun açık olduğu günlerde ise, İstanbul-Kapıkule-İstanbul arasında yapılacağı aktarıldı.

İstanbul- Kapıkule-İstanbul arasında hizmet veren Bosfor ekspres seferleri de ray yenileme çalışmaları tamamlanana kadar iptal edildi. 10 ay boyunca Kapıkule’den kalkış yapacak olan Bosfor Ekpres seferlerinden yararlanmak isteyen İstanbullular ise, İstanbul ve Kapıkule arasındaki ulaşımı otobüslerle sağlayacaklar.

Çerkezköy- İstanbul, Alpullu- Kapıkule, İstanbul- Uzunköprü ve Alpullu-Uzunköprü arasındaki bölgesel tren seferleri de çalışmalar boyunca iptal edildi. Çerkezköy- Pehlivanköy arasındaki ray çalışmaları ise, Çerkezköy- Kapıkule- İstanbul arasındaki bölgesel trenlerin geçişinin ardından yetkili merciler tarafından yürütülecektir. Bu arada yük trenleri ile ilgili planlamalar ve yük akışına ilişkin çalışmalar, ilgili birimler tarafından sağlanacak olup, mal taşıyan müşteriler yolun kapalı olacağı günler

hakkında bilgilendirilecek.

Çalışmalarla ilgili her hangi bir değişiklik olması durumunda ise, vatandaşlar Çerkezköy Tren Garı’nın internet sitesinden gerekli bilgileri edinerek, seferleri buradan takip edebilecek.

Kaynak : www.haberciniz.biz

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

Ücretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.